The Lumineers z koncertem promującym „III” na platformie ARTE Concert


2020.03.19

opublikował:

The Lumineers z koncertem promującym „III” na platformie ARTE Concert

fot. mat. pras.

Na początku, w 2005 roku, The Lumineers tworzyli gitarzysta i wokalista Wesley Schultz oraz perkusista Jeremiah Fraites. W 2010 roku dołączyła do nich multiinstrumentalistka Neyla Pekarek. Formacja tworzy typowo amerykańską muzykę, lekką, optymistyczną, ale również bardzo osobistą i intymną. Charakterystyczny dla ich dotychczasowego stylu jest hit „Ho Hey”, który przyniósł formacji międzynarodową sławę i sprzedał się w liczbie ponad 600 tysięcy egzemplarzy.

Dyskografia The Lumineers obejmuje trzy albumy: „The Lumineers” (2012), „Cleopatra” (2016) i „III” (2019). Ich najnowszy album zanurza nas w nieco mroczniejszym wszechświecie niż to, do czego amerykańska grupa przyzwyczaiła nas do tej pory. „III” to prawdziwy album koncepcyjny, który w trzynastu utworach opowiada o tragicznej historii uzależnionej od alkoholu rodziny Sparks. Niezwykle narracyjny album podzielony jest na trzy części, po jednej na każde pokolenie.

Cały koncert tych nieco poważniejszych niż zwykle Lumineers prosto ze sceny Zenith w Paryżu możecie oglądać za darmo na platformie ARTE Concert. ARTE Concert jest bezpłatną platformą VOD będącą częścią kanału kulturalnego ARTE prezentującego dokumenty, reportaże i magazyny z napisami po polsku. Na ARTE Concert znaleźć możecie wszystkie gatunki muzyczne od popu przez rock, electro, metal, a nawet operę, muzykę klasyczną czy występy sceniczne. Dostępne są również transmisje na żywo z najważniejszych festiwali w Europie.

Koncert zarejestrowany został 20 listopada 2019 roku w Zénith w Paryżu.

Więcej informacji na stronie ARTE TV i fanpage’u.

Polecane

Share This