The „Original” Blues Brothers Band


2012.09.03

opublikował:

The „Original” Blues Brothers Band

Już dziś, w poniedziałek 3 września na deskach warszawskiego klubu „Palladium” zagra legendarny oryginalny skład Blues Brothers Band.

Ten sam skład, który w Stanach Zjednoczonych przyczynił się wydatnie do renesansu muzyki bluesowej na początku lat 80, ten sam, który wzbogacił klasycznego bluesa o soul, gospel i funky; ten, który z pomocą muzyków-aktorów Johna Belushi i Dana Akroyda, i filmu “Blues Brothers” zyskał nieśmiertelność.

Blues Brothers to nie tylko John Belushi i Dan Aykroyd, którzy wcielili się w rolę filmowych braci “mających misję od Boga”. Oni oczywiście dodawali kolorytu tej nieziemskiej, porywającej muzyce, ale o pełnym błękitnym kolorze tego zespołu decydowali głównie sami muzycy.

Do Polski legendarny zespół zawita w oryginalnym składzie: Steve “Colonel” Cropper, Smokin John Tropea, Lou “Blue Lou” Marini, Steve “Sum” Howard, Leon “Lion” Pendarvis, Eric “Red” Udel, Lee “Funkytime” Finkelstein i Larry “Trombonius Maximus” Farrell. Dodatkowo wspomnianym muzykom towarzyszyć gościnnie będzie wokalista Jonny “Rock’ n’ Roll Doctor” Rosch.

THE „ORIGINAL” BLUES BROTHERS BAND

3 września 2012 (koncert pod patronatem AxunArts)

Klub Palladium (Warszawa, ul. Złota 9)

Otwarcie klubu: godzina 18:00

Start: godzina 19:00

Polecane

Share This