The Paper Kites na dwóch koncertach w Polsce


2015.11.22

opublikował:

The Paper Kites na dwóch koncertach w Polsce

Na początku roku dwa koncerty przyjedzie do Polski grupa The Paper Kites. Australijczyków zobaczyć będzie można 22 stycznia w poznańskim klubie Pod Minogą i 23 stycznia w warszawskiej Hydrozagadce.

Zespół powstał pięć lat temu w Melbourne i debiutował w 2011 roku EP-ką „Woodland”. Po wydaniu pierwszego albumu („States”, 2013), The Paper Kites stali się jedną z ulubionych grup w kraju, grając koncerty na całym kontynencie. Sukces w ojczyźnie zaowocował m.in. wspólną trasą z City And Colour po Ameryce Północnej.

W 2015 roku The Paper Kites wrócili z nowym krążkiem – „twelvefour”. Płyta oparta jest na twierdzeniu, że najbardziej twórczym czasem dla artysty są godziny między północą a czwartą rano – i w takim czasie właśnie powstały szkice piosenek, które tworzył frontman – Sam Bentley. Przez dwa bezsenne miesiące powstało około 30 numerów, które finalnie złożyły się na nową płytę. Muzycy nagrywali w Seattle, a nad całością produkcji czuwał Phil Ek, który pracował już m.in. z Father John Misty czy Fleet Foxes.

Bilety na koncerty The Paper Kites znajdziecie na Eventim.pl.

 

Polecane

Share This