The Rolling Stones oskarżeni u plagiat

Słyszycie podobieństwa w tych utworach?


2023.03.13

opublikował:

The Rolling Stones oskarżeni u plagiat

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Choć w ostatnich latach The Rolling Stones nie dostarczają już fanom tak dużo premierowego materiału, nadal zdarza im się publikować nowe piosenki. W kwietniu 2020 grupa podzieliła się ze słuchaczami dobrze przyjętym utworem „Living in a Ghost Town”, który teraz ściągnął na muzyków kłopoty.

Sergio Garcia, który funkcjonuje na scenie pod pseudonimem Angelslang uważa, że wspomniana piosenka Stonesów jest plagiatem jego skomponowanych w pierwszej dekadzie XXI wieku piosenek „So Sorry” i „Seed of God”. Muzyk pozwał zespół, wskazując, że „Ligin in a Ghost Town” ma podobne melodie wokalne, progresję akordów, rytm bębnów, partie harmonijki i basu, a także tempo i tonację z „So Sorry”, natomiast z „Seed of God” grupa miała zaczerpnąć melodię.

Piosenki Angelslanga nie zyskały nigdy szerszego uznania, ale muzyk deklaruje, że przed laty przekazał płytę z demówkami „członkowi rodziny” Micka Jaggera, który z kolei miał dać ją samemu Jaggerowi. Garcia domaga się odszkodowania i udziału w zyskach. Czy uda mu się je wywalczyć – zobaczymy.

Posłuchajcie „Living in a Ghost Town”, a potem „So Sorry”. „Seed of God” nie jest dostępne w sieci.

Polecane

Share This