The Rolling Stones wydają specjalną edycję „Hackney Diamonds” z nagraniami koncertowymi

Grupa wzbogaciła materiał o nagrania premierowego koncertu w nowojorskim klubie Racket.


2023.12.03

opublikował:

The Rolling Stones wydają specjalną edycję „Hackney Diamonds” z nagraniami koncertowymi

fot. Kevin Mazur / Getty Images for RS / Universal Music Polska

The Rolling Stones zapowiedzieli właśnie nadchodzące wydawnictwo „Hackney Diamonds (Live Edition)”, które poza materiałem z podstawowej wersji ostatniego albumu będzie zawierało także siedem utwór zagranych przez grupę podczas imprezy premierowej w nowojorskim klubie Racket. Wydawnictwo trafi na rynek 15 grudnia i znajdą się na nim pierwsze koncertowe wykonania czterech piosenek z nowej płyty, w tym „Sweet Sounds of Heaven” z gościnnym udziałem Lady Gagi, a także trzy klasyczne utwory – „Shattered”, „Tumbling Dice” oraz „Jumpin’ Jack Flash”.

Zespół zdobył uznanie krytyków nie tylko albumem „Hackney Diamonds”, ale także nowojorskim koncertem. „Wszyscy zgromadzeni mieli świadomość, że byli świadkami czegoś historycznego” – komplementowała redakcja „Rolling Stone’a”. W podobnym tonie wypowiadał się reprezentant Pitchforka, pisząc: „Na pół godziny klub zamienił się w rock’n’rollowy kościół”.

Ogłoszeniu nowego wydawnictwa towarzyszy premiera lyric video do piosenki „Bite My Head Off”, w którym znalazły się ujęcia z występu w Racket oraz niepublikowane wcześniej przebitki z wizyty Paula McCartneya w studiu nagraniowym.

„Hackney Diamonds (Live Edition)” – lista utworów:
CD1
1. Angry
2. Get Close
3. Depending On You
4. Bite My Head Off
5. Whole Wide World
6. Dreamy Skies
7. Mess It Up
8. Live By The Sword
9. Driving Me Too Hard
10. Tell Me Straight
11. Sweet Sounds of Heaven (featuring Lady Gaga)
12. Rolling Stone Blues
CD2 – Live At Racket, NYC
1. Shattered (Live at Racket, NYC)
2. Angry (Live at Racket, NYC)
3. Whole Wide World (Live at Racket, NYC)
4. Tumbling Dice (Live at Racket, NYC)
5. Bite My Head Off (Live at Racket, NYC)
6. Jumpin’ Jack Flash (Live at Racket, NYC)
7. Sweet Sounds of Heaven (featuring Lady Gaga) (Live at Racket, NYC)

„Hackney Diamonds” to pierwszy album studyjny z premierowym materiałem od czasu wydanego w 2005 r. „A Bigger Bang”. The Rolling Stones od tego czasu nieustannie bili kolejne rekordy za sprawą wyprzedanych światowych tras koncertowych. W 2016 r. ukazał się nagrodzony Grammy krążek „Blue & Lonesome”. Zespół zaprezentował na nim nowe wersje bluesowych kawałków, które pomogły stworzyć brzmienie grupy. Album podbił listy sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku Stonesi występowali w ramach trasy Sixty przed niemal ćwiartką miliona fanów. The Rolling Stones sprzedali łącznie ponad 250 mln albumów na całym świecie.

The Rolling Stones nagrali „Hackney Diamonds” w składzie: Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood. To pierwsza w dorobku zespołu współpraca z producentem i muzykiem Andrew Wattem.

Polecane

Share This