The Singles Collection vol. 3


2010.05.22

opublikował:

The Singles Collection vol. 3

Trzecia część czteropływego zestawu utworów zespołu Queen – The Singles Collection 3 – to kontunuacja historii tej legendy rocka, obejmująca lata 1984 – 1989. Płyta pojawi się w sprzedaży 31 maja nakładem EMI/Parlophone.

 

Ostatnią część tej kolekcji będzie można kupić pod koniec tego roku. Pełen zestaw czterech płyt będzie zawierał wszystkie single Queen, jakie kiedykolwiek trafiły na listy przebojów Top 40 w dowolnym miejscu na świecie. Każdy utwór został odtworzony możliwie jak najwierniej w stosunku do oryginału. Płyta zawiera łącznie ponad 100 piosenek z historii zespołu, począwszy od pierwszego singla Keep Yourself Alive z 1973 roku a skończywszy na roku 1999.

Niepowtarzalna seria The Singles Collection została skompilowana po to, aby oddać w ręce fanów zespołu pełen ilustrowany katalog singli Queen oparty na własnym archiwum muzyków, zawierający rzadkie i poszukiwane, alternatywne wersje utworów, okładki, kawałki spoza albumów, utwory grane na żywo oraz wydane tylko w określonych częściach świata.

Na szczególną uwagę zasługuje włączenie do kolekcji pięciu utworów instrumentalnych niezamieszczonych wcześniej na żadnych albumach, jak również licznych okładek wydanych poza Wielką Brytanią, oraz niezwykle trudnej do zdobycia okładki zaprojektowanej do brytyjskiego i amerykańskiego wydania Hammer to Fall, ale wycofanej w niewyjaśnionych okolicznościach na krótko przed pojawieniem się singla w sprzedaży.

Pięć lat z historii zespołu, które portretuje kolekcja, to być może najbardziej precyzyjne zbliżenie się do jego historii, z jakim kiedykolwiek będziemy mogli się zetknąć.

W tym wyjątkowym okresie kariery Queen bił wszelkie możliwe rekordy. Grupa wróciła do Ameryki Łacińskiej po to, aby zagrać na festiwalu „Rock in Rio” w Brazylii 19 stycznia 1985 r. dla ponad 300,000 publiczności – największej publiczności, jaka kiedykolwiek uczestniczyła w koncercie. Nieco później udało im się zgromadzić najliczniejszą publiczność w historii koncertów w Wielkiej Brytanii.

Nagrywając mądrze, zespół stworzył kilka z najpopularniejszych jak dotąd utworów, które zostały umieszczone na ścieżce dźwiękowej do filmu „Highlander”, a która w większości znalazła się na albumie A Kind of Magic wydanym w maju 1986 roku. Krążek znalazł się na pierwszym miejscu listy albumów muzycznych w Wielkiej Brytanii, a tytułowy singiel wspiął się na pierwsze miejsce list przebojów w 35 krajach. Sukces albumu zainspirował zespół do wyruszenia w trasę koncertową „The Magic Tour” i zagrania na stadionach mieszczących najliczniejszą publiczność, co zaowocowało największą trasą koncertową, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Europie. Podczas jej trwania Queen zobaczyło i usłyszało ponad milion osób.

Do tego czasu Queen stał się największym żyjącym zespołem na świecie, co potwierdziło się później, gdy formacja kończyła trasę grając dla największej w historii publiczności zgromadzonej na koncercie w Wielkiej Brytanii. W Knebworth Park, w Hertfordshire, 9 sierpnia, zespół przyciągnął ponad 200,000 osób, co nigdy dotąd nie zdarzyło się w historii koncertów w Wielkiej Brytanii.

Był to też, o czym wówczas nie wiedzielismy, ostatni raz, kiedy zespół zagrał z Freddiem.

 

Trzy lata zabrała zespołowi Queen praca nad nowym albumem, który ukazał się wiosną 1989 roku i nosił tytuł The Miracle. Udowodnił on, że pomimo długiej przerwy od ostatniego krążka, Queen nie wypalił się, a wysiłki muzyków zostały nagrodzone pierwszym miejscem na liście albumów muzycznych i czterema kolejnymi numerami jeden na liście Top 40, które zajęły single. Spośród nich I Want It All, Breakthru, The Invisible Man oraz Scandal znajdują się na płycie The Singles Collection.

Te przełomowe lata, w czasie których Queen ugruntował swoją pozycję bezsprzecznie największego zespołu w historii, zostały uwiecznione na płycie Queen Singles Collection Volume 3. Był to okres, w którym zespół potwierdził niepowtarzalny talent muzyczny utworami niezwykle różnorodnymi – począwszy od optymistycznych kawałków, jak A Kind of Magic, One Vision (napisanego po „Live Aid”), oraz I Want It All, aż po kontrastujące pod względem nastroju, przejmujące i głęboko osobiste ballady jak Is This the World We Created . . . ? czy Who Wants to Live Forever.

Tym, którzy kolekcjonują wszystko, co dotyczy Queen, płyta sprawi z pewnością wiele przyjemności dzięki temu, że prezentuje interesujące tło historii zespołu oraz zestawienie wyjątkowych utworów. Na zachętę kilka informacji:

–          One Vision to pierwszy singiel ze strony A, który został napisany przez wszystkich czterech członków zespołu.

–          One Vision został włączony do ścieżki dźwiękowej filmu „Iron Eagle”.

–          Who Wants To Live Forever to pierwszy i jedyny utwór, w którym zagrała orkiestra, a była to National Philharmonic Orchestra, w aranżacji Briana oraz Michaela Kamena.

–          I Want It All to pierwszy singiel, który ukazał się jako stworzony wspólnie przez cały zespół Queen.

–          Is This The World We Created . . . ?  to duet Freddiego i Briana.

–          Keep Passing The Open Windows powstał z inspiracji filmem „Hotel New Hampshire” i znalazł się na ścieżce dźwiękowej do tego obrazu.

–          Joan Armatrading wykonuje chórki do utworu Don’t Lose Your Head.

–          Steve Gregory gra na saksofonie w utworze One Year of Love.

–          10 z 14 singli ze stron A znalazło się w pierwszej 10 list przebojów na całym świecie.

–          Thank God It’s Christmas to pierwszy i jedyny świąteczny utwór Queen.

–          Albumy The Works oraz A Kind of Magic, z których pochodzi wiele zawartych na tej płycie utworów, to albumy z kawałkami, z których każdy został wydany jako singiel ze stron A lub B

Ostatnia płyta z kolekcji, Queen Single Collection Volume 4, pojawi się tej jesieni i będzie zawierać single grupy wydane do końca lat 1989 – 1999.

CD1:

1. It`s A Hard Life (2010 Digital Remaster)

2. Is This The World We Created , , ,? (2010 Digital Remaster)

CD2:

1. Hammer To Fall (Edit) (2010 Digital Remaster)

2. Tear It Up (2010 Digital Remaster)

CD3:

1. Thank God It`s Christmas (2010 Digital Remaster)

2. Man On The Prowl (2010 Digital Remaster)

3. Keep Passing The Open Windows (2010 Digital Remaster)

CD4:

1. One Vision (2010 Digital Remaster)

2. Blurred Vision (2010 Digital Remaster)

CD5:

1. A Kind Of Magic (2010 Digital Remaster)

2. A Dozen Red Roses For My Darling (2010 Digital Remaster)

CD6:

1. Friends Will Be Friends (2010 Digital Remaster)

2. Princes Of The Universe (2010 Digital Remaster)

CD7:

1. Pain Is So Close To Pleasure (Remix) (2010 Digital Remaster)

2. Don`t Lose Your Head (2010 Digital Remaster)

CD8:

1. Who Wants To Live Forever (2010 Digital Remaster)

2. Forever (Piano Version) (2010 Digital Remaster)

CD9:

1. One Year Of Love (2010 Digital Remaster)

2. Gimme The Prize (Kurgan’s Theme) (2010 Digital Remaster)

CD10:

1. I Want It All (Single Version) (2010 Digital Remaster)

2. Hang On In There (2010 Digital Remaster)

CD11:

1. Breakthru (2010 Digital Remaster)

2. Stealin` (2010 Digital Remaster)

CD12:

1. The Invisible Man (2010 Digital Remaster)

2. Hijack My Heart (2010 Digital Remaster)

CD13:

1. Scandal (2010 Digital Remaster)

2. My Life Has Been Saved (2010 Digital Remaster)

Tagi


Polecane

Share This