The Weeknd przekazuje sporą sumę na walkę z pandemią


2020.06.30

opublikował:

The Weeknd przekazuje sporą sumę na walkę z pandemią

fot. mat. pras.

Kilka miesięcy temu cały świat zatrzymał się w związku z pandemią koronawirusa oraz kwarantanną. Lockdown dał się każdemu we znaki, ale powoli zdejmowane są obostrzenia wprowadzane przez poszczególne rządy. Liczba zarażonych cały czas rośnie, a najgorzej jest obecnie w Stanach Zjednoczonych. Kilka dni temu padł tam rekord – zanotowano ponad 40 tysięcy zakażeń w ciągu doby. The Weekend postanowił wesprzeć wszystkich, którzy walczą z Covid-19 lub są poszkodowania przez pandemię i przekazać na ten cel milion dolaró.

Datek artysty trafi do organizacji MusicCares oraz do pracowników szpitala Scarborough Health Network w rodzinnym mieście muzyka – Toronto. Pieniądze pochodzą ze sprzedaży masek na twarz, które The Weeknd sprzedawał w Internecie.

Wychowałem się w Scarborough i nie mogłem przejść obojętnie w czasie kryzysu. Jestem zobowiązany dać coś społeczności, która mnie wychowała – powiedział artysta.

SPRAWDŹ TAKŻE: Waldemar Kasta: Powinniśmy zacząć doceniać ziemie, które nasi przodkowie tak bohatersko dla nas wywalczyli

Polecane


Share This