To było grane – 12 czerwca

Dziś Porcupine Tree, Rihanna, Coldplay i Sade


2013.06.12

opublikował:

To było grane – 12 czerwca

12.06.2001 – Od niemal trzech lat możemy cieszyć się wznowieniem albumu Porcupine Tree „Recordings”. Pierwotnie materiał trafił do sklepów 12 czerwca 2001 roku, jednak bardzo szybko z nich zniknął, osiągając z czasem niebotyczne ceny na aukcjach internetowych. „Recordings” jest niczym innym jak tylko kompilacją utworów, które nie zmieściły się na regularnych płytach zespołu Stevena Wilsona. Doprawdy niewiarygodne, że zajmujące czołowe miejsca w zestawieniach najlepszych utworów Porcupine Tree „Buying New Soul” trafiło na płytę z odrzutami. U nas wersja koncertowa z DVD „Arriving Somewhere”.

 

12.06.2007 – Teledysk rodem z „Szybkich i wściekłych”, Rihanna wijąca się w warsztacie samochodowym – oto oblicze artystki z Barbadosu, które zobaczyliśmy w klipie do „Shut Up And Drive”. 12 czerwca 2007 roku piosenka ukazała się jako drugi singiel z trzeciej płyty wokalistki „Good Girl Gone Bad”. Na stronie B singla znalazła się m.in. wersja instrumentalna utworu, dzięki której każdy mógł przez moment poczuć się jak Rihanna.

 

12.06.2008 – Kariera grupy Coldplay przypomina triumfalny marsz od sukcesu do sukcesu. Dokładnie pięć lat temu zespół wbił w ziemię flagę z napisem „Viva la Vida or Death and All His Friends”. Czwarta płyta Coldplay odniosła gigantyczny sukces, choć zespół nie ustrzegł się kontrowersji związanych z procesem o plagiat. Joe Satriani doszukał się uderzających podobieństw między „Viva la Vida”, a jego własną piosenką „If I Could Fly”. Sprawa zakończyła się ugodą sądową.

 

12.06.2012 – Ukoronowaniem sukcesu trasy koncertowej promującej „Soldier of Love”, szóstą płytę Sade, było koncertowe wydawnictwo „Bring Me Home – Live 2011”, które trafiło do sklepów rok temu. Nad przygotowaniem materiału czuwała Sophie Miller, odpowiedzialna nie tylko za wizualną oprawę występów Sade, ale też za większość klipów Sade Adu i jej grupy.

Polecane

Share This