To było grane: 15 lutego

Dziś daty związane z Incubus i Soundgarden. Poza tym urodziny obchodzi Doda.


2013.02.15

opublikował:

To było grane: 15 lutego

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

15.02.1976 – Polscy fani liczyli, że Incubus przyjadę do nas promować swój ostatni krążek „If Not Now, When?”, ale ostatecznie nie doczekali się na swoich ulubieńców. Jakby tego było mało, grupa ogłosiła niedawno, że robi sobie dłuższą przerwę. Na osłodę zostają jedynie urodziny lidera Incubus Brandona Boyda, który kończy dzisiaj 37 lat. Podczas ostatniej przerwy w funkcjonowaniu Incubus Brandon wydał solową płytę „The Wild Trapeze”. Być może teraz przygotuje kolejną.

15.02.1984 – To już 29 lat z Dodą. Była wokalistka Virgin urodziła się 15 lutego 1984 roku w Ciechanowie. Z macierzystą grupą nagrała 3 płyty, solo jak dotąd o jedną mniej. Trudno powiedzieć, że przy okazji wydania każdego kolejnego krążka Dody w mediach robi się dużo szumu, bowiem artystka dba o to, by środki masowego przekazu mniej bądź barwniej informowały o tym, co dzieje się u niej niemal każdego dnia.

15.02.1994 – Choć wydana przed kilkoma miesiącami płyta Soundgarden „King Animal” w kilku momentach naprawdę może się podobać, to jednak słuchaniu jej towarzyszy tęsknota za starymi nagraniami grupy. W marcu 1994 roku Soundgarden podarowali światu multiplatynowy krążek „Superunknown”, którego nadejście zwiastował singiel „Spoonman”, wydany 15 lutego 1994 roku.


Polecane

Share This