To było grane: 16 grudnia

Dziś daty związane z Paulem Van Dykiem, Billy Talent, Flo Ridą i Tomaszem Dziubińskim.


2012.12.16

opublikował:

To było grane: 16 grudnia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

16.12.1971 – Jego pierwszy wielki hit „For An Angel” powstał jako hołd dla dziewczyny poznanej podczas Love Parade. Kilka lat później owa dziewczyna (Natasha Seidel) została jego żoną, on sam zaś z roku na rok piął się coraz wyżej w hierarchii DJ-ów i producentów muzyki elektronicznej. 41 lat kończy dziś niemiecki muzyk Paul Van Dyk. Choć dorastał słuchając The Smiths i New Order, karierę zrobił jako twórca tanecznej elektroniki.

16.12.1975 – Ze względu na swojsko brzmiące nazwisko obchodzący dziś 37 urodziny Ben Kowalewicz może się czuć u nas prawie jak w domu. Publiczność daje temu dowód, przyjmując Billy Talent bardzo ciepło podczas każdej ich wizyty w naszym kraju. Ben początkowo grał na perkusji, z czasem jednak zdecydował się śpiewać. Z kanadyjskim zespołem nagrał dotychczas cztery płyty. Już w lutym kolejna okazja do spotkania z Kowalewiczem na żywo. Billy Talent zagrają w lutym dwa koncerty w Polsce.

16.12.1979 – Nie trzeba być asem dedukcji, żeby połapać się, skąd może pochodzić gość o ksywce Flo-Rida. Tramar Dillard, bo tak brzmią prawdziwe personalia rapera, urodził się 16 grudnia 1979 roku w niewielkim mieście Carol City na południowym wschodzie słonecznego stanu. W czerwcu do sprzedaży trafiła jego czwarta, ostatnia jak dotąd, płyta „Wild Ones”, na której gościnnie pojawili się m.in. Jennifer Lopez i Lil Wayne.

16.12.2010 – Dziś mijają 2 lata od śmierci Tomasza Dziubińskiego, założyciela Metal Mind Productions i pomysłodawcę wydawania polskiej edycji miesięcznika „Metal Hammer”. Tomaszowi Dziubińskiemu zawdzięczamy m.in. jedyną polską odsłonę imprezy Monsters Of Rock, w ramach której w 1991 roku odwiedzili nas AC/DC, Metallica oraz Queenstyche. Tomasz Dziubiński zmarł w gliwickim szpitalu po długiej walce z nowotworem. Poniżej Acid Drinkers z utworem „Satisfaction” z wyprodukowanej przez Dziubińskiego płyty „Amazing Atomic Activity”.


Polecane

Share This