To było grane: 17 stycznia

Dziś urodziny obchodzą m.in. Tiësto, Kid Rock, Aga Zaryan i Calvin Harris.


2013.01.17

opublikował:

To było grane: 17 stycznia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

17.01.1969 – Od 2002 roku nie opuszcza pierwszej trójki na liście najlepszych DJ-ów czytelników „DJ Magazine”. Zaczynał od remiksów, z czasem zaczął też tworzyć własne rzeczy, które przyniosły mu międzynarodową sławę. Tiësto, czyli Tijs Michiel Verwest, nie tylko gra, ale prowadzi też własną audycję muzyczną, której w Polsce można słuchać na łamach RMX Maxxx. Holenderski DJ kończy dzisiaj 44 lata.

17.01.1971 – Lata temu samplował Metallikę, później na moment ożenił się z Pamelą Anderson. W 2007 roku próbował przekonać ludzi, że jest rock’n’rollowym Jezusem. Urodzony 42 lata temu Kid Rock niewątpliwie jest barwną postacią współczesnego rocka. Choć trudno w to uwierzyć, od fonograficznego debiutu Roberta Ritchie minęło już ponad 20 lat. Pierwsza płyta muzyka ukazała się w 1990 roku nakładem Jive Records. Kid Rock już wtedy lubił samplować. Na „Gifts Sandwiches for Breakfast” można znaleźć cytaty z utworów m.in. Ozzy’ego Osbourne’a, Run DMC, The Rolling Stones, a nawet Diany Ross.

17.01.1976 – Mamy w Polsce artystów, którzy z powodzeniem robią karierę na całym świecie. W ostatnich czasach najwięcej mówi się o muzykach rockowych i metalowych, ale nie możemy zapominać, że to rodzimi jazzmani sławią nasz kraj na całym świecie. Obchodząca dziś 37 urodziny Aga Zaryan równie częściej występuje w Nowym Jorku niż w choćby w Warszawie. Jej ostatnia jak dotąd płyta „Księga olśnień” (krążek ukazał się także pod anglojęzycznym tytułem „A Book of a Luminous Things”) trafiła na rynek nakładem prestiżowej wytwórni Blue Note.

17.01.1984 – W 2007 objawił światu znakomity debiut zatytułowany buńczucznie „I Created Disco”. Dwa lata później jego dyskografia poszerzyła się o drugi krążek „Ready For The Weekend”. Krytyka nie była już tak zadowolona, za to płyta znalazła ogromne grono odbiorców. Po wydaniu drugiego albumu Calvin Harris zapowiedział, że przestaje nagrywać i poświęca się produkcji muzycznej. Nie wytrwał w tym postanowieniu specjalnie długo, bowiem już w październiku 2012 roku jego dyskografia poszerzyła się o kolejny krążek „18 Months”, na którym gościnnie pojawiły się m.in. Florence Welch, Rihanna i Ellie Goulding. Calvin kończy dzisiaj 29 lat.


Polecane

Share This