To było grane: 18 marca


2013.03.18

opublikował:

To było grane: 18 marca

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

18.03.1966 – Choć w początkowej fazie kariery jego umiejętności techniczne bywały przedmiotem kpin, nie przeszkodziło mu to w zdobyciu uznania. Jerry Cantrell, gitarzysta, wokalista oraz mózg Alice In Chains kończy dziś 47 lat. Poza albumami nagranymi z macierzystą formacją, muzyk ma również na koncie 2 solowe wydawnictwa. W maju tego roku ukaże się nowa płyta Alice In Chains „The Devil Put Dinosaurs Here”.

18.03.1978 – Trudno ocenić, czy gdyby nie feralny 26 grudnia 2000 roku, Magik cieszyłby się dziś ze swoich 35 urodzin. Przyczyna samobójczej śmierci rapera do dziś pozostaje zagadką, a mnogość teorii na jej temat bynajmniej nie pomaga tej zagadki rozwiązać. Piotr Łuszcz urodził się 18 marca 1978 w Jeleniej Górze, ale wkrótce potem przeniósł się z rodziną do Katowic i to właśnie z tym miastem kojarzymy jego osobę i twórczość.

{mass}

18.03.1979 – Adam Levine, wokalista i generalnie lider Maroon 5, kończy dzisiaj 34 lata. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych założył grupę Kara’s Flowers, która z czasem zmieniła nazwę właśnie na Maroon 5. Koleguje się z Christiną Aguilerą i ze Slashem, w 2011 roku pojawił się jako jeden z jurorów/trenerów w talent show „The Voice”. Obecnie wspólnie z kolegami z zespołu przygotowuje się do wydania piątej studyjnej płyty Maroon 5.

18.03.2012 – Na swojej trzeciej pełnowymiarowej płycie Nneka nieco odświeżyła formułę swoich piosenek. Nigeryjka wciąż bazuje na muzyce etnicznej podlanej nutką reggae i soulu, ale za sprawą „Soul Is Heavy” do nagrań Nneki wkrada się odrobina popowego sznytu. Bardzo gustownego popowego sznytu, dzięki czemu mieszkająca od lat w Niemczech wokalistka wspięła się na wyższy poziom artystyczny i komercyjny.


Polecane

Share This