To było grane: 18 stycznia

Dziś urodziny obchodzą m.in. Janusz Panasewicz i Jonathan Davis.


2013.01.18

opublikował:

To było grane: 18 stycznia

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

18.01.1956 – Już od wielu lat zachwyca swoją dykcją, głosem oraz scenicznymi ruchami. Jeden z dwóch filarów Lady Pank, wokalista Janusz Panasewicz, kończy dziś 57 lat. Zanim trafił do Lady Pank, śpiewał w wojskowym zespole Desant, gdzie został wypatrzony przez Andrzeja Mogielnickiego, nadwornego tekściarza Panków (którego żona również występowała w Desancie). Oprócz bogatej dyskografii nagranej z macierzystą grupą, Panasewicz ma na koncie album solowy z 2008 roku, zatytułowany po prostu „Panasewicz”, udział w wielu okolicznościowych projektach oraz występ w programie „Bitwa na głosy”.

18.01.1971 – Trudne dzieciństwo Jonathana Davisa stało się jego główną inspiracją jego działań artystycznych nie tylko w Kornie, ale też wcześniejszych projektach. Jako kilkulatek po ekstremalnym napadzie astmy przez pewien czas znajdował się w stanie śmierci klinicznej, w szkole często obrywał od rówieśników, którzy nie kwapili się do zaakceptowania go. Korn, zespół na czele którego Stoi Davis, skończy w tym roku 20 lat. Sam Jonathan ma o 22 lata więcej, muzyk urodził się 18 stycznia 1971 roku.

18.01.1983 – W lutym miną dwa lata od premiery znakomitego debiutu Ghostpoeta. Urodzony 30 lat temu Obaro Ejimiwe krąży wokół alternatywnego hip hopu, ubarwiając go minimalistycznymi, trochę trip hopowymi bitami oraz szczyptą grime`u. W tym roku do sklepów ma trafić następca „Peanut Butter Blues & Melancholy Jam”. Jeśli płyta będzie równie dobra co poprzednia, ten rok może należeć do Ghostpoeta.


Polecane

Share This