To było grane: 20 września

Dziś wspominamy premiery płyt Moniki Brodki i Demi Lovato. Ponadto składamy życzenia urodzinowe gitarzyście Extreme.


2012.09.20

opublikował:

To było grane: 20 września

20.09.1966 – Pod koniec W 2004 zasilił szeregi uformowanej przez Perry’ego Farrella (Jane’s Addiction) kapeli Satellite Party. Zespół nagrał zaledwie jedną – świetną, ale niestety niedocenioną – płytę „Ultra Payloaded”. Po rozpadzie formacji obchodzący dziś 48 urodziny Nuno Bettencurt skupił się na reaktywacji Extreme – zespołu, z którym święcił niemałe triumfy na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. I choć dziś kapelę kojarzy się głównie z balladą „More Than Words”, trzeba oddać Extreme, że stworzyli trochę dobrego, mocno funkującego rocka. Choć Extreme pozostaje głównym zajęciem Nuno, gitarzysta dorabia też jako muzyk sesyjny, współpracując m.in. z Rihanną i Toni Braxton.

20.09.2010
– Cztery lata, które upłynęły między płytami „Moje piosenki” i „Grandą” wyszły Monice Brodce na zdrowie. Monika znalazła pomysł na siebie, rozwinęła się jako artystka i jako twórca. Dziś mijają dokładnie dwa lata od premiery „Grandy”, na której Brodka na nowo określa się jako artystka. Wydana przed kilkoma miesiącami EP-ka „Varsovie” jest naturalną kontynuacją sytuacji zapoczątkowanych właśnie na „Grandzie”.

20.09.2011 – Dokładnie przed rokiem Amerykanie dostali w swoje ręce trzecią płytę wychowanki Disneya Demi Lovato. Do Polski płyta płynęła chyba wpław, bo w naszych sklepach pojawiła się dopiero po czterech miesiącach. Demi zapowiada nowy materiał jeszcze w 2012. Kiedy ukaże się w Polsce?

Gwiazdka znana z tak zacnych i cenionych w świecie produkcji jak „Camp Rock” oraz „Program ochrony księżniczek” za sprawą krążka „Unbroken” ostatecznie rozprawia się z załamaniem nerwowym, które pod koniec 2010 roku skończyło się dla niej pobytem w klinice. Cóż, ciężkie jest życie dwudziestoletniej gwiazdy pop.

Powyższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

Polecane

Share This