To było grane: 21 stycznia

Dziś daty związane z Massive Attack, Jimim Hendriksem i Metalliką.


2013.01.21

opublikował:

To było grane: 21 stycznia

21.01.1966 – Dziś jest podporą Massive Attack, ale przygodę ze sztuką zaczynał od malowania graffiti. Już wtedy Robert del Naja posługiwał się ksywką 3D. Del Naja jest głównym twórcą ścieżki dźwiękowej do filmu „Danny The Dog” (znanego u nas jako „Człowiek Pies”. Jako wokalista nagrywał m.in. z UNKLE. Robert angażuje się w działania ruchu antynuklearnego, w przeszłości wspólnie m.in. z Damonem Albarnem prostesował przeciw wojnie w Iraku.

21.01.1968 – 45 lat temu w londyńskim Olympic Studios The Jimi Hendrix Experience rozpoczęli nagrywanie własnej wersji „All Along The Watchtower” Boba Dylana. 5 dni później producenci Eddie Kramer i Chas Chandler przedstawili Hendrixowi pierwszy mix nagrania jednak muzyk nie zaapropował tej wersji i zaproponował nagranie nowej. „All Along The Watchtower” trafiło na płytę „Electric Ladyland”, a we wrześniu 1968 roku dorobiło się także własnego singla.

21.01.2004 – Odbiór filmu „Some Kind Of Monster”, którego premiera odbyła się dokładnie 9 lat temu, był różny. Jedni chwalili Metallikę za to, że ta nie wstydzi się problemów toczących kapelę od wewnątrz, inni zarzucali publiczne pranie brudów. Film wyreżyserowany przez duet Joe Berlinger i Bruce Sinofsky miał dokumentować prace nad nagraniem płyty „St. Anger”, ale znacznie wykroczył poza to zagadnienie. „Some Kind Of Monster” stało się kolejnym powodem do odnowienia konfliktu na linii Lars Ulrich – Dave Mustaine. Lider Megadeth oskarżył perkusistę i twórców filmu o zmanipulowanie jego wypowiedzi, w których złotowłosy gitarzysta przyznawał, że nigdy nie pozbył się kompleksu Metalliki.


Polecane

Share This