To było grane: 21 września

Dziś daty związane m.in. z Maroon 5 i Nine Inch Nails


2012.09.21

opublikował:

To było grane: 21 września

 21.09.1972 – Liam Gallagher, młodszy z braci, kończy dziś 40 lat. Po podyktowanym wieloletnimi kłótniami na linii Liam – Noel rozpadzie Oasis, młodszy z braci wziął pod pachę trójkę muzyków grupy i wspólnie założyli Beady Eye. Formacja ma póki co na koncie jeden – wydany w lutym ubiegłego roku – album „Different Gear, Still Speeding”. Kłótnie i bójki braci Gallagherów przez lata były pożywką dla mniej i bardziej brukowych mediów. Swoją drogą, ciekawe czy Noel złoży bratu życzenia.

21.09.1999 – Trent Reznor jest uosobieniem amerykańskiego snu. Zaczynał jako sprzątacz w studiu nagraniowym, dziś jest ikoną rocka i zdobywcą Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu „The Social Network”. Dziś mija dokładnie 13 lat od chwili wydania trzeciego krążka dowodzonego przez Reznora Nine Inch Nails. „The Fragile” to imponujące dwupłytowe wydawnictwo, na którym Trent w wyborny sposób łączy typowo metalowe inspiracje z elektronicznymi wizjami. Pokazał też jak przy pomocy dźwięków zimnych jak lód rozpalać ludzi do czerwoności.

21.09.2010 – „Hands All Over” to trzeci album Maroon 5. Płyta trafiła na półki amerykańskich sklepów dwa lata temu. Po kilku miesiącach na iTunes wylądowała jej reedycja, niosąc ze sobą nagrany z Christiną Aguilerą hit „Moves Like Jagger”. Wokalista The Rolling Stones nie zaszczycił wykonawców swoją obecnością podczas nagrania. Pojawił się za to w formie archiwalnych ujęć w teledysku.


Powyższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

Polecane

Share This