To było grane: 24 listopada

Dziś daty związane z Kiss, Queen i Janet Jackson.


2012.11.24

opublikował:

To było grane: 24 listopada

Poniższy tekst powstał we współpracy ze stroną „To było grane”.

24.11.1991 – Kilka dni po operacji serca przemówił do fanów i w krótkim nagraniu obiecał, że wkrótce zobaczą się na koncertach. Nie udało się, Eric Carr zmarł 24 listopada 1991 roku. Perkusista Kiss zjednał sobie sympatię fanów niesamowitą otwartością. W 1980 roku zastąpił Petera Crissa, oryginalnego bębniarza grupy, pozostając w niej aż do śmierci. W erze makijaży na twarzach członków Kiss funkcjonował jako The Fox.

\

24.11.1991 – Można dyskutować czy Brian May i Roger Taylor mają prawo używać szyldu Queen odkąd jego nie ma na świecie. Choć każdy członek Queen zapisał się złotymi zgłoskami w historii grupy, to jednak on zawsze był twarzą i mózgiem grupy. Freddie Mercury – jeden z najwybitniejszych wokalistów w dziejach muzyki – zmarł w listopadzie 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS. Muzyk w chwili śmierci miał 45 lat.

24.11.1993 – Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych rodzeństwo Jacksonów absolutnie dominowało na muzycznym rynku. Siostrze Michaela Janet daleko było do pozycji brata, ale nie zmienia to faktu, że młodsza siostra króla popu sprzedawała miliony płyt na całym świecie i występowała przed tłumami fanów. Najbardziej spektakularnym sukcesem w jej koncertowej karierze była obejmująca 120 występów trasa Janet World Tour, która promowała płytę zatytułowaną po prostu „Janet”. 24 listopada 1993 Jackson zainaugurowała tournee występem w Cincinnati. Półtora roku później Janet World Tour zakończono ogromnym koncertem na londyńskim stadionie Wembley.


Polecane

Share This