Tola Szlagowska w słodko – gorzkim walentynkowym kawałku “First Love”


2021.02.14

opublikował:

Tola Szlagowska w słodko – gorzkim walentynkowym kawałku “First Love”

Processed with VSCO with m5 preset

W niecały tydzień po premierze piosenki i klipu do “Recycled/Fragile” Tola Szlagowska z okazji Dnia Miłości (jak go sama nazywa) udostępnia kolejny utwór “First Love” z jej nowego albumu zatytułowanego “Subtitles”, który trafi do sprzedaży 26 lutego.

“First Love” to osobisty utwór, w którym absolutna szczerość Toli współgra ze spokojnym fortepianem:


– Napisałam ten utwór tuż po wyjściu z kina z filmu Woody’ego Allena, który przeniósł mnie w czasie o jakieś 10 lat wstecz. Był dla mnie odzwierciedleniem moich doświadczeń i ogólnego vibe’u dorastania w Los Angeles (mimo, że film dzieje się w Nowym Jorku). Te wspomnienia są piękne choć zarazem mają w sobie jakąś zadrę w sercu… chociaż z biegiem czasu umysłowi wydają się już tylko piękne. Piosenkę nagrałam w domu tego samego dnia kiedy ją napisałam. Chciałam żeby była szczera, nieperfekcyjna i żeby oddała to, co czułam w danej chwili. Potem została zmiksowana przez Kiarę Moreno dla Magic Mix Inc.

Po kilkunastu latach przerwy od wydawania muzyki, Tola powraca z nowym materiałem i całkowicie autorską, dojrzałą płytą. Tytułowe “Subtitles”, czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie albumu klucz do komunikacji artystki ze światem i odbiorcami. Płyta “Subtitles”, w tym nowy utwór “First Love” inspirowane są osobistymi doświadczeniami artystki, dlatego album ma wyjątkowo intymny i emocjonalny charakter. “Subtitles” różni się znacznie od dotychczasowej twórczości Toli i idealnie obrazuje jej naturalną metamorfozę. Mimo wszystko jej piosenki nadal prezentują niezwykłą wrażliwość oraz talent do pisania wyrazistych i zaangażowanych tekstów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Seksowna Rita Ora w teledysku promującym epkę „Bang”

Tola postawiła na samowystarczalność na każdym obszarze kreacji oraz wydawania swojego materiału. Nie tylko sama pisze teksty i muzykę, współprodukuje ją, ale także sama, bez wsparcia żadnej wytwórni wydaje swój materiał oraz zarządza kwestiami dystrybucyjnymi i promocyjnymi. W świecie przepełnionym bogatymi formami wyrazu, po jakie sięgają artyści, Tola chce, aby jej odbiorcy mogli skupić się na treści, czyli muzyce i szczerych piosenkach. Melodyjne kompozycje zostały wyprodukowane w nowoczesnej, ale oszczędnej stylistyce.

Zachęcamy do zapoznania się z nową, zaskakującą i dojrzałą odsłonę artystki, która debiutowała jako nastolatka. Wiele osób może pamiętać Tolę z czasów zespołu Blog27, który okazał się być lokalnym fenomenem muzyczno-internetowym w latach ‘00 XIX wieku, a sam zespół został wyróżniony nagrodą MTV EMA 2006. Dodajmy do tego podwójną platynową płytę. Po zakończeniu promocji tamtego wydawnictwa, Tola wyjechała do Los Angeles i zdecydowała się na podjęcie dalszej edukacji muzycznej. Trafiła do Hamilton High School – kultowej, publicznej szkoły muzycznej. Zapraszamy do zapoznania się z nowym materiałem i odkrycie, dojrzałej, artystycznej tożsamości, którą Tola zbudowała w ciągu ostatnich pracowitych lat.

OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CGM.PL (@cgm.pl)

Polecane


Share This