Tom Odell łączy siły z AURORĄ

Tom Odell prezentuje utwór „Butterflies”


2023.01.31

opublikował:

Tom Odell łączy siły z AURORĄ

fot. mat. pras.

Tom Odell prezentuje „Butterflies” – poruszający utwór z AURORĄ, norweską piosenkarką i autorką tekstów o anielskim głosie. Singiel jest następstwem niezależnie wydanego w październiku albumu „Best Day Of My Life”.

– Od wielu lat jestem fanem Aurory i jej muzyki, możliwość stworzenia tej piosenki razem była spełnieniem moich marzeń – wyjaśnia Tom. – To opowieść o spędzeniu dnia z kimś, kto naprawdę ci się podoba. Po wspólnej dobie musicie się jednak pożegnać, nie wiedząc, czy kiedykolwiek się jeszcze zobaczycie. Mimo wszystko cieszysz się z tego doświadczenia.

Tom nie skupia się już na komercyjnych oczekiwaniach. Jego piąty, niezwykle szczery album „Best Day Of My Life” spotkał się z ogromnym uznaniem krytyków i został nazwany „minimalistycznym arcydziełem” („CLASH”). Zainspirowany cytatem Ricka Rubina o tym, jak ważne jest stosowanie własnych zasad, Tom ograniczył się do tworzenia muzyki przy użyciu zaledwie swojego głosu i fortepianu. Uzbrojony w nowo odkryte poczucie wolności, artysta tworzy teraz muzykę, która pozwala odetchnąć. Jego głos, fortepian i okazjonalne skrzypienie stołka, na którym ma w zwyczaju siedzieć – to wszystko, czego potrzebują zarówno jego fani, jak i sam Tom.

Tom jest obecnie jednym z 15 najpopularniejszych brytyjskich artystów na platformach streamingowych. Twórczy rozwój i bezgraniczne oddanie publiczności mają szansę uczynić 2023 rok kolejnym ekscytującym rokiem w jego karierze.

Norweska piosenkarka, autorka tekstów i producentka AURORA cieszy się ponad 20 milionami stałych słuchaczy. Jej piosenki zdobyły już niewiarygodne 3,3 miliarda streamów. Wydany w zeszłym roku czwarty album „The Gods We Can Touch” zdobył szerokie uznanie krytyków. Nastrojowa muzyka, charakterystyczny głos i przesłanie jej chwytających za serce tekstów przyciągają stale rosnącą oraz oddaną rzeszę fanów na całym świecie.

Polecane

Share This