„Tonący” – nowy singiel i klip Pezeta

"Muzyka komercyjna" za nieco ponad tydzień.


2022.09.21

opublikował:

„Tonący” – nowy singiel i klip Pezeta

fot. P. Tarasewicz

Dzisiaj ukazał się kolejny singiel promujący “Muzykę komercyjną” Pezeta. “Tonący” to piąty klip zapowiadający album, który premierę będzie miał już w przyszły piątek – 30 września. Za produkcję numeru odpowiada Auer. Nową płytę Pezeta w wersji preorderowej z 19 utworami na trackliście możecie jeszcze zamawiać na pezet81.pl.

Dla mnie to tekst o moim pokoleniu, takich ludziach, którzy musieli zawalczyć o przyszłość, często o rzeczy przyziemne, o jakieś większe zasoby materialne, bo nikt nam nie dał tego na starcie. Niemniej jednak trochę walczą w nas dwa wilki, bo równocześnie gardzimy ludźmi, którzy robią wszystko dla pieniędzy i samymi pieniędzmi również. Tacy już powoli starzejący się rapowcy z pozostałością antysystemowego, trochę punkowego światopoglądu. A w tym wszystkim jak zwykle damsko-męska historia w tle lub może należałoby rzec – wiele takich historii. Don’t hate the player, hate the game – mówi o „Tonącym” Pezet.

Już niebawem rusza też trasa koncertowa promująca “Muzykę komercyjną”, zatytułowana Business Class Tour. Oprócz utworów z nadchodzącego albumu Pezet zagra swoje najpopularniejsze kawałki. Nowa trasa to również nowe wizualizacje oraz oprawa świetlna. W jej ramach Pezet odwiedzi siedem polskich miast, obiecując, że w trakcie występów nie zabraknie niespodzianek.

Poprzedni album Pezeta – “Muzyka Współczesna” – ukazał się w 2019 roku. Sprzedał się w ponad 90 tysięcy egzemplarzach, co przełożyło się na potrójnie platynowe wyróżnienie. Jeden z singli promujących ten album – “Magenta” – osiągnął diamentowy status.

Tagi


Polecane

Share This