Tori Amos przyjedzie do Polski

Artystka odwiedzi nas zimą.


2021.07.09

opublikował:

Tori Amos przyjedzie do Polski

fot. Desmond Murray

Rynek koncertowy coraz bardziej się rozkręca, więc w każdym tygodniu docierają do nas kolejne dobre wiadomości. Dziś dowiedzieliśmy się, że już 17 lutego w katowickim Spodku wystąpi Tori Amos, znakomita amerykańska pianistka, autorka poruszających tekstów, doskonała wokalistka. Koncert w Polsce będzie częścią europejskiej trasy, podczas której Tori będzie promowała swój nowy album. Bilety do sprzedaży trafią w poniedziałek, 12 lipca. Organizatorem koncertu jest Metal Mind Productions.

Trasa koncertowa Amos rozpocznie się 16 lutego i potrwa do 18 marca. Tournee będzie towarzyszyło promocji niezatytułowanego jeszcze albumu, który ma pojawić się pod koniec tego roku.

Już od czasu wydania swojego pierwszego solowego albumu „Little Earthquakes” (1992 r.) oraz kolejnego krążka „Under The Pink” (1994 r.), Tori Amos jest jedną z najtrwalszych i najbardziej genialnych artystek w branży muzycznej. W swoim dorobku ma 15 płyt studyjnych, z czego 3 albumy znalazły się na podsumowaniach Top 10 oraz takie przebojowe single jak m.in. „Crucify”, „Silent All These Years”, „Cornflake Girl”, „Spark”,”A Sorta Fairytale” czy też „Professional Widow”, który pozostawał na liście TOP 40 przez 15 tygodni i przez ponad dekadę grany był również w klubach. Tori, która odniosła komercyjny sukces, wykorzystuje swoją twórczość by poruszać ważne, kobiece kwestie, torując drogę pokoleniu młodych aktywistek, gwiazd muzyki pop. Od ekspresywnego przedstawienia napaści seksualnej w utworze „Me and a Gun” przez album „Scarlet’s Walk”, który wydany był po wydarzeniach z 11 września, oraz feministyczny musical teatralny „The Light Princess” z 2013 roku, artystka w swojej twórczości nigdy nie unikała łączenia tego, co osobiste z tym, co polityczne. Jej piętnasty album studyjny, „Native Invader” (2017), powstał z chęci udowodnienia, że „otaczającą nas destruktywność potrafimy przekuć w coś twórczego”.

Jako zasłużona działaczka społeczna, Tori była pierwszym rzecznikiem RAINN (Rape, Abuse and Incest National Network), która jest największą w Stanach Zjednoczonych organizacją zwalczającą przemoc na tle seksualnym i zasiada w jej National Leadership Council (NLC).

Europejska trasa Tori Amos rozpocznie się 16 lutego w Berlinie, a koncert w katowickim Spodku będzie drugim występem na tournée artystki. Tori podczas tej trasy odwiedzi takie kraje jak Niemcy, Austrię, Włochy, Francję, Szwajcarię, Holandię, Danię, Norwegię, Belgię, Wielką Brytanię (z dwukrotnym występem w londyńskim Palladium) oraz Irlandię, gdzie koncertem w Dublinie zakończy swoje europejskie tournée.

Polecane

Share This