Tragedia na festiwalu Travisa Scotta. Setki rannych, są też ofiary śmiertelne


2021.11.06

opublikował:

Tragedia na festiwalu Travisa Scotta. Setki rannych, są też ofiary śmiertelne

fot. P. Tarasewicz

Wczoraj Houston rozpoczęła się zaplanowana na dwa dni tegoroczna edycja festiwalu ASTROWORLD Travisa Scotta. Niestety, już pierwszy dzień imprezy przyniósł gigantyczną tragedię. Agencja Reuters i lokalne media, powołując się na informacje przekazane przez miejscowe władze informują, że co najmniej osiem osób zmarło, a ponad 300 zostało rannych. To skutki naporu widzów na barierki w trakcie koncertu Travisa.

ASTROWORLD odbywało się w parku NRG. Ok. 21.00 tłum 50 tysięcy uczestników zaczął naciskać na barierki. Scott był już wówczas na scenie, ale po wybuchu paniki jego występ przerwano. Straż pożarna z Houston informuje, że co najmniej 17 osób spośród poszkodowanych trafiło do szpitala, u 11 stwierdzono zatrzymanie akcji serca. Na terenie festiwalu rozstawiono szpital polowy, w którym udzielono pomocy ponad 300 osobom.

Tragiczne wydarzenia z godzin wieczornych były kulminacją problemów z opanowaniem tłumu, z którymi organizatorzy zmagali się już w godzinach popołudniowych. Fani spieszący się na imprezę stratowali sprzęt ochrony przy bramkach bezpieczeństwa. Już wówczas nie brakowało osób, które odniosły drobne obrażenia, ale prawdziwy koszmar wydarzył się dopiero kilka godzin później.

Polecane

Share This