Tragedia podczas death metalowej imprezy. Jedna osoba nie żyje, 28 jest rannych

Fani muzyki w Illinois przeżyli chwile grozy


2023.04.02

opublikował:

Tragedia podczas death metalowej imprezy. Jedna osoba nie żyje, 28 jest rannych

31 marca w Apollo Theatre w Belvidere w stanie Illinois odbyć się miała death metalowa impreza, podczas której zagrać mieli Morbid Angel, Revocation, Crypta i Skeletal Remains. Niestety około godziny 19.30, prawdopodobnie po występie Crypty, przez miasto przetoczyła się potężna burza, która doprowadziła do zawalanie się dachu w klubie. Dach spadł na 260 osób przebywających w Apollo Theatre. 28 osób zostało rannych, w tym pięć poważnie. Niestety jedna osoba nie przeżyła wypadku.

Morbid Angel napisali na Facebooku, że koncert został odwołany z powodu „tornada, które uderzyło w miejsce”. Zespół zachęcał wszystkich do szukania schronienia i zachowania bezpieczeństwa.

Głos w sprawie zabrała także matka gitarzysty Morbid Angel, Terya Azagthotha.

– Rozmawiałam z Treyem – powiedział, że byli w autokarze jak do tego doszło. Wszyscy są cali i zdrowi. Był bardzo roztrzęsiony bo widział jak budynek się wali. Wiedział, że w środku są ich fani. Członkowie pozostałych zespołów także są bezpieczni. Wszystko wskazuje na to, że do tragedii doszło po występie Crypty, na chwilę przed wejściem na scenę kolejnego zespołu – napisała kobieta w social mediach.

 

Polecane

Share This