„Trzeba było zostać dresiarą” – Paulina Przybysz w kapitalnej przeróbce kawałka Tego Typa Mesa

Nowa odsłona projektu Albo Inaczej.


2020.06.17

opublikował:

„Trzeba było zostać dresiarą” – Paulina Przybysz w kapitalnej przeróbce kawałka Tego Typa Mesa

fot. mat. pras.

Albo Inaczej wraca w nowej odsłonie. Kolejny hip-hopowy klasyk doczekał się nowej interpretacji. „Trze‘a było” z repertuaru Tego Typa Mesa zaśpiewała Paulina Przybysz.

Choć pierwszy raz w koncertowym składzie Albo Inaczej Paulina znalazła się już pod koniec zeszłego sezonu letniego podczas Fest Festiwalu w Chorzowie, dopiero dziś możemy posłuchać studyjnego wykonania jej autorskiej wersji nagrania Mesa. „Trzeba było zostać dresiarą” to soulowo-jazzowa wariacja na temat jednego z najpopularniejszych nagrań Mesa. Za nową aranżacje muzyczną odpowiadają Night Marks. Okładkę oraz animację obrazującą numer na YouTube przygotował Maciej Rogało.

Sprawdź też: Paulina Przybysz wchodzi do gry i odpowiada na #Hot16Challenge2

Jako autorka piosenek i rymów, mam ogromny szacunek do literackiej warstwy dzieł, więc podejście do tej piosenki wiązało się z długim procesem redagowania. Bardzo żałuję, że nie mogłam dojść do zwrotki o A Tribe Called Quest oraz o systemie penitencjarnym, ale gęstość nawijki Piotrka w przekładzie na jednak piosenkę mogłaby trwać 10 minut i serio, przysięgam najpierw do tego doszło, co było mega zabawą. Po pogodzeniu się z odcinaniem poszczególnych fragmentów powstał skrót przekazu. Z chłopakami znanymi jako Night Marks pracuję od lat, więc to było bardzo naturalne i jak dla mnie klasycznie jakościowe spotkanie – komentuje Paulina.

Choć „Trzeba było zostać dresiarą” nie zapowiada trzeciej części projektu, Alkopoligamia obiecuje, że nowe nagrania spod szyldu Albo Inaczej usłyszymy już bardzo niedługo.

Polecane

Share This