Trzydniowy drop audiofilskiego winyla Ostrego

Słuchacze określą wysokość limitowanego nakładu wydawnictwa


2020.08.12

opublikował:

Trzydniowy drop audiofilskiego winyla Ostrego

O.S.T.R. “GNIEW” 2LP (Transparent Vinyl) to prawdziwie audiofilski rarytas i jedyny tego typu produkt na krajowym rynku fonograficznym. To pierwszy wyprodukowany w Polsce przezierny dwuskrzydłowy gatefold, będący integralnym dopełnieniem dla 200-gramowych, również przeziernych płyt winylowych. Płyta będzie dostępna na stronie www.asfaltshop.pl jedynie przez 72 godziny od startu przedsprzedaży.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom fanów, po raz pierwszy od dłuższego czasu nie ograniczamy kolekcjonerów i słuchaczy ilością, ale czasem, w którym można kupić ten konkretny tytuł. Chcąc zrekompensować sytuacje, w których słuchacze trafiali na puste półki, przygotowaliśmy 3-dniowy drop – komentuje Tytus, szef Asfalt Records i dodaje:

Po zakończeniu przedsprzedaży, która nastąpi w piątek 14 sierpnia o 23:59, zostanie zamknięta ilość sprzedanych nośników, a tym samym ogłoszony oficjalny nakład wydawnictwa.

O.S.T.R. “GNIEW” rozmowa z twórcami wydania

Premierze płyty podstawowej towarzyszy limitowana, również ograniczona czasowo, winylowa edycja “GNIEW (Snap Jazz Edition)” 2LP (dostępna wyłącznie w pakiecie z płytą “GNIEW” 2LP Transparent Vinyl). Mało tego, obie wersje znajdą swoje odpowiedniki na kasetach magnetofonowych, które w wariantach pakietowych będą dostępne w naprawdę korzystnych cenach. Za remaster materiału gwarantujący najwyższe standardy brzmienia odpowiada Joe Caithness, a opracowanie graficzne tego nietypowego wydania kompleksowo zrealizowało 247Studio z Oesu. oraz Karolem Imiałkowskim na czele.

Przez stworzenie serii prototypów, które w ostatniej fazie odpowiadały 1:1 oryginalnemu produktowi udało nam się wyeliminować wszelkie zagrożenia wynikające z zastosowania niekonwencjonalnych dla wydawnictw winylowych materiałów. Płyty zapisano z prędkością 33 ⅓ obrotów na minutę i wytłoczono na przeźroczystym granulacie, który specyfikacją techniczną odpowiada parametrom płyty czarnej. Waga płyty na poziomie 200 g (super heavy vinyl) eliminuje ryzyko deformacji nośnika pod wpływem wysokich temperatur, czy niewłaściwego przechowywania oraz zapewnia większą stabilność igły podczas odsłuchu materiału – komentuje Bartek Okrój, producent wykonawczy Asfalt Records.

Polecane

Share This