TrzyDwa%UHT


2009.10.09

opublikował:

TrzyDwa%UHT

Co może powstać, kiedy swoje siły połączą muzycy bardzo rockowych zespołów?

Liryka! Będziemy mieli szansę sprawdzić to już w październiku, gdy na rynku ukaże się ich debiutancki album „Lista zakupów na miesiąc maj”.

Zespół trzydwa%UHT to muzycznie niczym nie zmącona esencja.

 

Radość wyłuskiwania tych odpowiednich dźwięków i wysupływania tych najodpowiedniejszych słów. Dialog między kobiecym głosem a gitarą, w otoczeniu podpowiadająco-dopowiadających dźwięków. Muzyce trzydwa%UHT początek i koniec dają emocje. Trudno sprecyzować styl. Liryczna alternatywa z domieszką rocka i nieodzownym, niebanalnym tekstem? To jeden z wariantów.

Do największych sukcesów zespołu `trzydwa%UHT` należy zaliczyć udział w finale międzynarodowego konkursu na najlepszą piosenkę „Vena Music Festival 2007”. Spośród 700 nadesłanych utworów, ocenianych przez ponad 100-osobowe jury oraz publiczność, piosenka zespołu `trzydwa%UHT` pt: „Międzywiersz” zdobyła drugie miejsce, wygrywając z takimi wykonawcami jak Sofa, Bisquit, Luiza Staniec, Mika Urbaniak czy Husky (do poprzednich edycji festiwalu zakwalifikowały się piosenki m.in. Justyny Steczkowskiej, Krzysztofa Kiljańskiego, Zakopower).

Ostatnio Kasia Gierszewska (voc.) nawiązała współpracę z zespołem Happysad i wystąpi gościnnie na ich najnowszym albumie.

Całego albumu już dziś można posłuchać na oficjalnym profilu zespołu w portalu MySpace http://pl.myspace.com/trzydwaprocent

Polecane

Share This