Tulia prezentuje piosenkę, z którą wystartuje w konkursie Eurowizji

„Fire of Love (Pali się)” wraz z towarzyszącym jej klipem już w sieci.


2019.03.09

opublikował:

Tulia prezentuje piosenkę, z którą wystartuje w konkursie Eurowizji

fot. mat. pras.

W połowie lutego dowiedzieliśmy się, że reprezentantem Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji będzie grupa Tulia. Kwartet zaprezentuje w Tel Awiwie piosenkę „Fire of Love (Pali się)”. W sieci znajdziemy już teledysk towarzyszący temu utworowi.

Tulia zaśpiewa w Izraelu w dwóch językach: polskim i angielskim, łącząc przy okazji klimaty rockowe i folkowe. „Fire of Love (Pali się)” to najdynamiczniejszy i z całą pewnością najbardziej rockowy utwór w repertuarze zespołu Tulia. Wykorzystanie archaicznej techniki wokalnej przez wokalistki zwanej śpiewokrzykiem w połączeniu z nowoczesnym aranżem daje rozpoznawalne brzmienie zespołu, którego nie sposób pomylić z niczym innym na świecie.

„Fire of Love (Pali się)” skomponowała Nadia Dalin, a słowa napisali Sonia Krasny (tekst polski), Allan Rich i Jud Friedman (tekst angielski).

Tulia pracuje z ikonami

Jud Friedman i Allan Rich to ikony songwritingu, dwukrotnie nominowani do Oscara za najlepszą piosenkę, w tym za „Run To You” Whitney Houston, nominowani również do Grammy oraz Złotych Globów. Pisali między innymi dla takich wykonawców jak Ray Charles, Chaka Kahn, *NSYNC, Kenny Loggins, James Ingram, Rod Stewart czy Tina Turner.

Nadia Dalin wspólnie z Sonią Krasny komponują utwory dla zespołu Tulia od samego początku skupiając się na wyjątkowym klimacie, melodyce i emocjach zwartych w ich twórczości. To one są odpowiedzialne za wszystkie autorskie utwory Tulii, w tym za nagrodzony w Opolu „Jeszcze cię nie ma”.

Producentem muzycznym i twórcą aranżacji utworu „Fire of love (Pali się)” jest Marcin Kindla.

64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 odbędzie się w dniach 14-18 maja w Tel Avivie. W ubiegłym roku piosenką „Toy” finał wygrała reprezentantka Izraela Netta Barzilai.

Polecane

Share This