TV On The Radio kolejną gwiazdą krakowskiego Live Music Festivalu

Czwórka wykonawców dołączyła do line-upu imprezy.


2015.05.24

opublikował:

TV On The Radio kolejną gwiazdą krakowskiego Live Music Festivalu

TV On The Radio, Ratatat, Kamp! i Low Roar – oto nowi wykonawcy w line-upie organizowanej przez Alter Art imprezy. Kraków Live Festival 2015 potrwa od 20 do 22 sierpnia. 20-21 sierpnia to dni koncertów na dwóch scenach umieszczonych na krakowskich błoniach. Ostatni dzień upłynie pod znakiem wydarzeń specjalnych, o których organizatorzy poinformują wkrótce.

TV On The Radio to jedna z najbardziej wpływowych i ukochanych przez krytykę grup ostatniego dziesięciolecia. Każdy z albumów nowojorskiego zespołu, począwszy od przełomowego debiutu, spotyka się z gorącym przyjęciem i wymusza nowe spojrzenie na – wydawałoby się – wyeksploatowane już gatunki. Kluczową pozycją w dyskografii TV On The Radio jest wydany w 2008 roku album „Dear Science”, który dziś wymieniany jest w czołówce najlepszych płyt pierwszej dekady XXI wieku.  Do fanów eklektycznego brzmienia TVOTR należą m.in. David Bowie i Trent Reznor.  W ubiegłym roku formacja wydała nowy album zatytułowany „Seeds” i to z tym materiałem pojawi się na Kraków Live Festival.

Wydarzeniem będzie również pierwszy polski koncert zespołu Ratatat, autorów niemalże całkowicie instrumentalnych albumów, na których eksperymentują z rockiem, psychodelią i elektroniką. Muzycy dosłownie kilka dni temu zapowiedzieli wydanie nowego albumu, dlatego obecność Ratatat w Krakowie nabiera dodatkowego znaczenia. Płyta „Magnifique” jest pierwszym wydawnictwem tego nowojorskiego duetu od przeszło pięciu lat, a zapowiadający ją singiel „Cream On Chrome” miał swoją premierę na festiwalu Coachella. Według zapowiedzi, na „Magnifique” Ratatat wracają do swoich gitarowych korzeni zabierając nas w rejony, gdzie królują riffy rodem z klasycznych albumów Daft Punk, z którymi Ratatat jeździli we wspólne trasy.

Kamp! zrobili sobie ponad półroczną przerwę. Zniknęli z sal koncertowych i mediów by nagrywać nowy album. Latem powracają do koncertowania i być może sprawdzą przed publicznością fragmenty premierowego materiału, choć cały czas na aktualności nie traci wydana w ubiegłym roku (znowu wątek nowojorski – wytwórnia Cascine) EPka „Baltimore”.

Dzisiejsze ogłoszenia zamyka islandzka formacja Low Roar. Kilka dni temu zakończyli amerykańską trasę koncertową u boku Hoziera, latem planują trasę po europejskich festiwalach. Zespół założony w Reykiawiku przez Amerykanina, Ryana Karazija ma na koncie dwa albumy. Ten najnowszy, „0”, ukazał się w ubiegłym roku. Dreampopowe kompozycje Low Roar doskonale oddają klimat tak popularnej w Polsce muzyki islandzkich zespołów, choć nie ma tu mowy o czystym naśladownictwie.

Dotychczas ogłoszeni artyści: Kendrick Lamar, Foals, Future Islands, The Maccabees, MO, Wild Beasts, Viet Cong.

Polecane

Share This