Tymek gościem Steeza i Leny Osińskiej

Kolejna zapowiedź albumu LXS.


2023.01.02

opublikował:

Tymek gościem Steeza i Leny Osińskiej

fot. Adam Słaboń

„DYKTAFONY” to kolejny po „Jasno” i „Wolno” utwór z nowej płyty LXS “ANIMA”, która ukaże się 13 stycznia 2023 roku. W singlu gościnnie pojawia się Tymek.

Już za dwa tygodnie ukaże się ANIMA, debiutancki album duetu LXS, czyli Leny Osińskiej i Steeza. Artyści, już uznani w środowisku muzycznym, po raz pierwszy komponują razem. Lena Osińska, to wokalistka i współtwórczyni projektu Sonar, a Steez jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzyki rapowej. Na wspólnym albumie eksplorują muzyczne fascynacje, eksperymentują z brzmieniami, szukając nieoczywistych dźwięków, między gatunkami, na granicy popu i elektroniki.

„DYKTAFONY” odsłaniają kolejną warstwę tajemniczego uniwersum LXS, które dryfuje między snem a rzeczywistością. W utworze gościnnie występuje Tymek – jeden z najciekawszych artystów sceny muzycznej, którego charakterystyczna liryka idealnie pasuje do eterycznego głosu Leny. Muzyka w utworze rozciąga się od powoli rozwijanych krajobrazów po rytmiczny, klubowy bit. Nawiązania do alternatywnych światów podkreśla wideo będące montażem found footage światów z gier fantasy. Całość przedstawia audiowizualny obraz, w którym również można odnaleźć odniesienia do mistycyzmu natury.

Polecane

Share This