Tymon & The Transistors i Natalia Natu Przybysz ruszają w trasę

Wspólne koncerty w ośmiu polskich miastach.


2014.08.06

opublikował:

Tymon & The Transistors i Natalia Natu Przybysz ruszają w trasę

Tymon & The Transistors i Natalia Natu Przybysz z zespołem już 7 sierpnia wyruszą na wspólną wakacyjną trasę koncertową „Spragnieni lata”, która potrwa do 20 września. Artystów ze specjalnie przygotowanym repertuarem zobaczyć będziemy mogli na jednej scenie w ośmiu miastach Polski. W najbliższy piątek 8 sierpnia wystąpią w warszawskiej klubokawiarni Pomost 511. Start o 20.00. Wstęp wolny. Po koncercie wystąpi legendarny już skład DJ-ski Koka Fellaz. Tym razem swoje umiejętności zaprezentują: Homer, Gris oraz Invent.

 

Podczas tej wyjątkowej trasy koncertowej organizatorzy postawili na klimat lata i powiew natury. Większość koncertów odbędzie się w przestrzeni plenerowej, wypełnionej słońcem i ciepłym wiatrem. Muzycy zaprezentują swój premierowy materiał, który jeszcze w tym roku ukaże się na krążkach.

Dla Natalii Natu Przybysz punktem wyjścia do pracy nad nową płytą była piosenka „Niebieski” z ostatniego wydawnictwa pt. „Kozmic Blues Tribute to Janis Joplin”. Artystka kontynuuje przygodę z bluesem i klimatem rocka z lat 60. Spotkanie z piosenkami Janis dało mi szansę doświadczenia żywiołu ognia, którego nie chcę już nigdy utracić. Zrozumiałam, że chcę śpiewać o trudnych stronach życia, że prawda ma moc. Piosenki, które teraz piszę są bardzo osobiste, czasem nawet dramatyczne, pisane pod wpływem silnych przeżyć i refleksji – mówi Natalia Przybysz.

Z kolei nowy materiał Tymona Tymańskiego to 14 klasyków w autorskich aranżacjach. Czternastka to liczba symboliczna. Tyle kompozycji znajdowało się początkowo na płytach Wielkiej Czwórki, zanim ich utwory nie stały się dłuższe i bardziej wyrafinowane, zanim z prekursora boys-bandu nie stali się zespołem studyjnym i artystycznie poszukującym, a razem z nimi nie zmienił się cały rock’n’roll – podkreśla Tymon Tymański. Do projektu zaprosił troje charyzmatycznych artystów: Wojtka Waglewskiego, Kasię Nosowską i Natalię Przybysz.

Będzie lekko i świeżo. Na jednej scenie spotkają się dwa żywioły, znikną podziały między artystami i konwencjami, a blues pomiesza się z rock’n’rollem w najlepszym wydaniu. Ale takie właśnie są wakacje – inspirują i sprzyjają niecodziennym spotkaniom, także tym artystycznym, z których rodzą się zupełnie nowe, energetyczne brzmienia, o czym przekonamy się w finale każdego z koncertów

Rozpiska trasy:

07.08 – Augustów, Pod Jabłoniami (Ogródek Pod Jabłoniami)

08.08 – Warszawa, Pomost 511

09.08 – Łódź, Dziedziniec OFF Piotrkowska Center

15.08 – Kraków, Kwadrat (Klub Studencki Kwadrat)

16.08 – Wrocław, Stary Klasztor

24.08 – Poznań, Weranda Take Away / Stary Browar

29.08 – Zakopane, Dworzec Tatrzański

20.09 – Lublin, Rynek Starego Miasta

Polecane

Share This