Ugorna w Teatrze Dramatycznym

"Nowa Herstoria" premierowo na żywo.


2022.05.27

opublikował:

Ugorna w Teatrze Dramatycznym

fot. Zuza Krajewska

Ugorna to debiut wyczekany, wyważony i kompletny. Późny. Artystka przez ostatnie lata dochodziła do prawdy o samej sobie – choć na pewno nie w ciszy i skupieniu – to jednak bez obecności potencjalnych odbiorców. Dzisiaj gotowa i pewna świętuje zwycięstwo zapraszając nas na wytworną kolację. Traumy z przeszłości zostały zamknięte w postaci wykwintnych muzycznych dań. W formie przystawki Ugorna zaserwowała utwór „Amsterdam”, jako aperitivo „Amok”.

Po nich przyszedł czas na oficjalne single „Ziemia Ugorna” i „Przedpokój”. Utwory zostały ciepło przyjęte, co zaowocowało obecnością na najważniejszych i najbardziej popularnych playlistach w serwisach streamingowych.

Ugorna rozpędza się i bez wątpienia ma szansę zasilić legion najciekawszych polskich artystek. Zanim zobaczymy ją na wiodących festiwalach, mamy szansę uczestniczyć w wyjątkowym koncercie premierowym, który odbędzie się 8 czerwca w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Możemy się spodziewać materiału z debiutanckiej płyty „Nowa Herstoria” zagranego w nieoczywistej przestrzeni, zaaranżowanej specjalnie na ten wieczór.

Bilety na koncert możecie już kupić tutaj.

Ugorna to artystka o bluesowych korzeniach, która dziś ze swoją autorską twórczością z powodzeniem mogłaby się spotkać na jednej scenie z Patti Smith, LP, Harrym Stylesem, czy St. Vincent.

Artystka dużą uwagę przykłada do wizualnej strony swojej twórczości, co idealnie oddaje przejmująca live sesja do ostatniego singla „Przedpokój”.

Polecane

Share This