Upragniony diament dla Pezeta

Raper świętuje największy sukces sprzedażowy w karierze.


2024.02.27

opublikował:

Upragniony diament dla Pezeta

fot. P. Tarasewicz

Wydana w 2019 roku przez Pezeta „Muzyka Współczesna” otrzymała kolejne, najwyższe sprzedażowe wyróżnienie. Album uzyskał status diamentowej płyty, co oznacza, że sprzedał się w nakładzie przekraczającym 150 000 egzemplarzy.

„Muzyka Współczesna” była szczególnym momentem w karierze rapera. Tym albumem artysta zaznaczył swoje 20 lat na scenie i przypomniał, że pomimo 7 letniej przerwy wydawniczej jego muzyka i teksty są nadal świeże, nadal aktualne. To z tego albumu pochodzą mi.in. „Magenta” – diamentowy singiel, najpopularniejszy obecnie utwór rapera czy emocjonalny „Nisko Jest Niebo” z Kayah. Muzyce towarzyszyła nawiązująca do lat 90. oprawa: zdjęcia na kliszy, VHS, grunge’owa stylistyka. Kilka dni po premierze ruszyła również audycja w newonce.radio. Pezet wcielił się w prowadzącego i przez blisko 3 miesiące opowiadał fanom o kulisach powstania album rozmawiając z osobami zaangażowanymi w prace nad płytą. Bilety na jedyny w swoim rodzaju, promujący wydawnictwo, koncert w warszawskim Torwarze wyprzedały się w niespełna 15 minut.

Najnowszym wydawnictwem Pezeta jest wydana z okazji 25-lecia EP-ka „Abstrakt”. Każdy z sześciu premierowych utworów nawiązuje do jednego z solowych albumów rapera – „Muzyki Klasycznej”, „Muzyki Poważnej”, „Muzyki Rozrywkowej”, „Radia Pezet”, „Muzyki Współczesnej” i „Muzyki Komercyjnej”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Pezet (@pezetofficial)

Tagi


Polecane

Share This