Utwór Grubsona zainspirowany książką doczekał się „ekranizacji”


2021.03.17

opublikował:

Utwór Grubsona zainspirowany książką doczekał się „ekranizacji”

Muzyk zaintrygowany fabułą i klimatem powieści stworzył utwór nawiązujący zarówno do treści jak i nastroju, który buduje wokół siebie ta publikacja.

– Czytałem to na bieżąco kiedy Corso nad tym pracował, a całość była niewiele więcej, niż tylko maszynopisem. Kompletnie mnie ta historia pochłonęłą. Od początku wiedziałem, że ta książka to będzie hit i że to najlepsza rzecz jaką napisał Corso. Recenzje zresztą mówią same za siebie. Wszedłem do studia i zacząłem eksperymentować z tekstem i dźwiękami – mówi Grubson.

Ta niecodzienna współpraca pomiędzy muzykiem, a pisarzem zaowocowała również hipnotyzującym teledyskiem, który jest dowodem na to, że sztuka może się przenikać.

– To naprawdę niesamowite. Każdy z tych elementów inspiruje siebie nawzajem. Książka zainspirowała muzykę, muzyka stała się motorem do nakręcania bardzo filmowego i narracyjnie spójnego obrazka, zupełnie jakbyśmy kręcili film fabularny, a filmy… cóż… Ja i Corso oglądamy ich tysiące. Najważniejsze jednak było to, aby każdy z elementów składających się na Serca Twego Chłód był niezależny i tylko się ocierał o siebie. Ekipa filmowa dostała całkowicie wolną rękę, żeby zrobić coś swojego i dołożyć własną cegiełkę do tej konstrukcji – dodał GrubSon.

„Serca twego chłód”, to utwór skupiający się na motywach książki, której ogólnopolska premiera miała miejsce 9 marca. Dotyka tematów m.in. uzależnienia, pokus, a co najważniejsze miłości i namiętności i człowieczeństwa, bo czy nie łatwiej byłoby po prostu żyć bez serca? Książka, tak samo jak teledysk opowiada o seryjnym mordercy traktując to wszystko jednak tylko jako platformę do poruszenia znacznie ważniejszych i bardziej osobistych tematów.

AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE to szósty studyjny album GrubSona, który powstał w ścisłej współpracy z gitarzystą i kompozytorem, Jakubem Mitorajem.

GrubSon, znany z doskonałego łączenia gatunków muzycznych i eksperymentowania ze środkami wyrazu, tym razem nagrał płytę w zupełnie świeżej akustyczno elektronicznej odsłonie.

Utwory, podobnie jak w przypadku całej dotychczasowej kariery artysty, są zarówno komentarzem społecznym, jak i opowieścią o nas – ludziach. AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE skupia się na relacjach międzyludzkich, miłości i człowieczeństwie w świecie zdominowanym przez technologię.

Jak sam przyznaje, to jego najbardziej osobista płyta w całej dotychczasowej karierze, której nie byłby w stanie nagrać wcześniej, a dzięki bliskiej współpracy z Jakubem Mitorajem, uzyskał potrzebną perspektywę. Współpraca, która zaczęła się od wspólnych tras koncertowych (Mitoraj to członek Sanepidu Live Band grającego z GrubSonem od lat) i akustycznych brzmień, pozwalających na zupełnie nowe aranże, zdawałoby się skostniałych brzmień, zabrała muzyków we wspólną, nieskrępowaną i bardzo odważną muzyczną podróż. Od naturalnego, czystego brzmienia gitary, po elektroniczne granice gatunków.

Wszystko „zaprojektowane” precyzyjnie tak, aby przy każdym odsłuchaniu zaskakiwać słuchaczy czymś nowym.

Gościnnie na płycie pojawiają się zaprzyjaźnieni Artyści : Mrozu, Marika, Paprodziad, Jarecki i Igor Herbut.

Za produkcję albumu odpowiada sam Grubson, a za mix i mastering DJ Eprom.

Polecane

Share This