Varius Manx mieli wystąpić na Bemowie. Zespół przyjechał na miejsce i zaczął próbę, ale w ostatniej chwili odwołał występ

Fani są wściekli, a grupa odpowiada na krytykę.


2022.12.19

opublikował:

Varius Manx mieli wystąpić na Bemowie. Zespół przyjechał na miejsce i zaczął próbę, ale w ostatniej chwili odwołał występ

Karol Makurat / tarakum.pl

Wczoraj w Parku Górczewska na warszawskim Bemowie odbył się finał akcji Choinka pod Choinkę. Jego kulminacyjnym momentem miał być występ Varius Manx. Zespół przyjechał na miejsce i rozpoczął próbę, ale finalnie nie zagrał koncertu, czym rozgoryczył zebraną publiczność.

Drodzy, z ogromną przykrością informujemy, iż z powodu niezapewnienia odpowiednich warunków zmuszeni byliśmy odwołać nasz dzisiejszy koncert na warszawskim Bemowie. Cieszyliśmy się ogromnie na spotkanie z Wami, dokładając wszelkich starań aby występ doszedł do skutku. Od kilku godzin byliśmy w gotowości do występu natomiast zastane warunki nie pozwoliły nam na dokończenie próby, a tym bardziej zagranie koncertu. Jest nam niezmiernie przykro ale wystąpienie w takich warunkach poważnie narażałoby nas na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Wierzymy, że jeszcze nie raz będzie nam dane spotkać się – przekazała w mediach społecznościowych grupa (oświadczenie już usunięto).

Oświadczenie zdecydowanie nie wystarczyło rozczarowanym widzom, o czym świadczą m.in. komentarze na facebookowym profilu Kulturalnipl. „Ale czego oni się spodziewali? W grudniu w otwartym amfiteatrze? Nie wiedzieli, na jaki obiekt podpisują kontrakt?”, „Nieprofesjonalne podejście, ot co… Publiczność może marznąć czekając godzinami a oni nie mogą wytrzymać 1-2h koncertu?”, „Ta sytuacja kładzie się orła cieniem na wizerunku zespołu”, „Gwiazdy sprzed 20 lat, a wymagania jak Whitney Houston w Sopocie” – to tylko część spośród komentarzy.

Grupa odniosła się do krytycznych uwag, pisząc: – Rekomendujemy najpierw zapoznać się ze stanowiskiem organizatora koncertu i stanowiskiem zespołu. Cykl koncertów z kolędami gramy na świeżym powietrzu i jesteśmy tego świadomi i do tego przygotowani, ale podstawą zagrania takiego koncertu, jest spełnienie warunków, które powinien zapewnić organizator. Na Bemowie od godz. 12:00 do 17:00 warunki nie zostały spełnione, przez co nie mogliśmy zagrać próby i koncertu, z prostej przyczyny, po kilku minutach grania w minusowej temperaturze, instrumenty się rozstrajają, przez co jakość muzyki nie spełnia waszych i naszych oczekiwań.

Polecane

Share This