Vic Mensa, Thundercat i Maeta w hołdzie dla Virgila Abloha

To pierwszy tegoroczny kawałek Mensy.


2023.02.06

opublikował:

Vic Mensa, Thundercat i Maeta w hołdzie dla Virgila Abloha

fot. mat. pras.

Uznany raper i producent Vic Mensa prezentuje pierwszą nową piosenkę w tym roku, „Strawberry Louis Vuitton”. Singiel powstał we współpracy z wokalistą i basistą Thundercatem oraz piosenkarką R&B Maetą.

„Strawberry Louis Vuitton” został w dużej mierze zainspirowany nieżyjącym już projektantem Virgilem Ablohem. Premierze towarzyszy inspirujący teledysk, w którym raper skacze ze spadochronem w wykonanym na zamówienie garniturze.

Stworzyłem „Strawberry Louis Vuitton” oglądając jeden z ostatnich filmów LV Virgila, ten z Saulem Williamsem – opowiada artysta. – Kiedy usłyszałem sampel, po prostu do mnie przemówił. Pociąłem go na kawałki, stworzyłem rytm i natychmiast napisałem piosenkę. To był freestyle. Zawsze wiedziałem, że Thundercat poradzi sobie z tym bridgem. Nagraliśmy go, kiedy był w trasie, a ja miałem wystawę w Chicago. Kiedy zmarł Virgil, poczułem, że dał mi tę piosenkę; w pewnym sensie to jego dar, który ja przekazuję teraz dalej.

„Strawberry Louis Vuitton” jest pierwszą zapowiedzią nadchodzącego projektu artysty. Nominowany do nagrody Grammy VIC MENSA nie tylko wyprodukował utwór, ale i wyreżyserował teledysk razem z Danielle DeGrasse-Alston.

Artysta już w środę wykona piosenkę w towarzystwie Maety i Phony Ppl w programie „The Late Show with Stephen Colbert”.

Pochodzący z Chicago 29-letni Vic Mensa od dawna pogłębia więzi ze społecznością Ghany, z której pochodzi jego ojciec. Zorganizowany wspólnie z Chance the Rapper bezpłatny, jednodniowy festiwal Black Star Line w Akrze przyciągnął oszałamiającą liczbę 52 tys. uczestników. Fani mieli możliwość zobaczyć sety najważniejszych gwiazd z Ghany (Sarkodie czy Stonebwoy) oraz innych międzynarodowych artystów (m.in. T-Pain, Erykah Badu i Jeremih).

Vic promuje kulturę również w rodzinnym Chicago. Może pochwalić się wystawą Skin & Masks w Kavi Gupta Gallery oraz wprowadzeniem na rynek 93 Boyz – pierwszej afroamerykańskiej firmy konopnej w stanie Illinois. Znaczna część zysków przekazywana jest na takie cele, jak inicjatywa Books Before Bars, która promuje czytelnictwo w zaniedbanych zakładach karnych.

Polecane

Share This