Ville Valo wyjaśnia, dlaczego HIM zakończyło działalność

Wokalista szykuje na ten miesiąc solowy album.


2023.01.04

opublikował:

Ville Valo wyjaśnia, dlaczego HIM zakończyło działalność

fot. Juha Mustonen

13 stycznia na sklepowych półkach pojawi się album solowego projektu Ville Valo VV. Po singlach – zwłaszcza „Echolocate Your Love” i „Loveletting” – trzeba przyznać, że album zapowiada się bardzo dobrze, więc fani zarówno Valo, jak i HIM powinni być zadowoleni. Promując nadchodzący krążek wokalista wyjaśnia, dlaczego jego macierzysta grupa zakończyła działalność.

Długo zajęło nam uświadomienie sobie, że historia HIM dobiegła końca. Po „Tears On Tape” (2013) opuścił nas perkusista – Gas. Znaleźliśmy na jego miejsce nowego gościa, pograliśmy trochę koncertów i staraliśmy się, żeby wszystko działało, ale to nie brzmiało tak, jak byśmy chcieli. Wydaje mi się, że straciliśmy iskrę.

Próbowaliśmy podejść do tego dojrzale. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że może to po prostu nie jest nasz czas. Przynajmniej nie można nas winić, że się nie staraliśmy. Nie jesteśmy jak Metallica, nie chodziliśmy na zbiorową terapię, niemniej poświęciliśmy sporo czasu, by to naprawić. Staraliśmy się dowiedzieć, czy jest coś, co możemy dać światu, po czym uznaliśmy, że to dobry moment, by się pożegnać – przyznał.

Grupa dała ostatni koncert w Sylwestra 2017 roku. Warto dodać, że zapytany pod koniec roku o szanse na powrót HIM Valo odparł: – Nigdy nie mów nigdy.

Po premierze „Neon Noir” Ville ruszy w solową trasę, w ramach której dotrze także do Polski. Artysta wystąpi u nas dwukrotnie – 14 lutego zagra w warszawskiej Stodole, dzień później w krakowskim klubie Studio.

Polecane

Share This