Vito Bambino przygotował… Vino Bambino

15 butelek trafi na aukcję charytatywną


2023.12.07

opublikował:

Vito Bambino przygotował… Vino Bambino

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W ramach festiwalu win polskich „WinWin EnoFest by Małopolska”, 10.12.23, w Fortach Kleparz w Krakowie wystąpi Bitamina. Specjalnie na tę okazję zostanie zorganizowana aukcja charytatywna, podczas której będzie do wylicytowania 13 butelek win z topowych małopolskich winnic sygnowanych przez Vito Bambino pod nazwą Vino Bambino.

Etykiety butelek przygotowała Magda Kurek z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – młoda artystka, która wygrała prestiżowy konkurs „Art of Packaging”. Wykorzystała do ich przygotowania swoje nagrodzone prace, które realizowała na konkurs w temacie swojej pracy, czyli „system etykiet na wina i miody promujące województwo małopolskie”. Każde wino będzie z innej winnicy oraz posiadać będzie inną etykietę. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla Stowarzyszenia na rzecz Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Krakowie oraz osób niepełnosprawnych. Za zebrane pieniądze stowarzyszenie zakupi piec do wypalania ceramiki w ramach plastycznej terapii zajęciowej dla podopiecznych Domu.

Licytacja odbędzie się bezpośrednio przed finałowym koncertem Bitaminy. W ramach festiwalu zaprezentuje się też 37 topowych polskich winnic. Uczestniczy będą mogli bez limitu spróbować 148 butelek win. Oprócz degustacji odbędą się również liczne panele z udziałem specjalistów ze świata enoturystyki oraz winiarstwa.

Polecane

Share This