Waldemar Kasta: „Doceniam pracę posła Liroya”

"Dokonał tytanicznej pracy w osiągnięciu kompromisu".


2019.04.08

opublikował:

Waldemar Kasta: „Doceniam pracę posła Liroya”

foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Po latach walki w Polsce wreszcie zalegalizowano medyczną marihuanę. Sporo w tym zasług Piotra Liroya Marca. Poseł uczynił z legalizacji jeden z priorytetów swojej kadencji.

Zawarta w konopiach substancja CBD ma m.in. właściwości przeciwbólowe i przeciwdrgawkowe, co czyni ją lekiem mogącym pomagać w wielu schorzeniach. Waldemar Kasta dziękując Liroyowi za determinację w dążeniu do legalizacji, wykazuje przypadki chorób, w leczeniu których pomaga marihuana.

Czasem pytacie mnie, czy doceniam pracę posła Liroya? Oczywiście że tak, wraz z kilkoma stowarzyszeniami dokonał tytanicznej pracy w osiągnięciu kompromisu. Wciąż za mało – powtarzam od lat pora odczarować kłamstwa czasów Anslingera – to już nie domysły to fakty! Ta roślina pomaga wielu ludziom zajęlibyście się walką ze sztucznymi substytutami zamiast odmawiać ludziom nie tylko wolnego wyboru, ale również w wielu wypadkach – normalności – pisze na swoim facebookowym profilu wrocławski weteran.

Nie wiem, jak można komuś odmawiać pomocy – choćby substancją wciąż uznawaną za nielegalną. Czekam kiedy w Polsce wystarczy abyś udowodnił ze ci pomaga zamiast wpierw udowadniać że „tradycyjne” metody chemicznych substytutów zawiodły… – dodaje artysta.

Polecane

Share This