Walka o Przystanek Woodstock w Zabrzu

Pierwszy półfinał Eliminacji do Przystanku Woodstock 15 kwietnia w Zabrzu.


2012.04.05

opublikował:

Walka o Przystanek Woodstock w Zabrzu

Przed nami pierwszy półfinał Eliminacji do Przystanku Woodstock 2012. 15 kwietnia w klubie Wiatrak w Zabrzu, zespoły będą rywalizować o koncert na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, a także o szereg innych nagród, między innymi o występ na festiwalu polonijnym Taste of Polonia w Chicago. W Zabrzu przed jurorami i publicznością zaprezentuje się pierwsze 8 zespołów, z 32 kapel, które zostały wybrane spośród 780 kandydatów. Będą to: ADHD Syndrom, Zgredybillies, Thy Disease, Clock Machine, Presidents Of Noise, Pajujo, Los Pierdols oraz Tabu. Gościem specjalnym będzie laureat zeszłorocznych Eliminacji – Materia. Dodatkowa niespodzianka to występ gwiazdy wieczoru, czyli Natural Dread Killaz sound system – zespołu, który grał na Woodstocku w 2007.

Muzycy są pozytywnie nastawieni do Eliminacji, więc możemy spodziewać się koncertów na wysokim poziomie oraz rywalizacji w dobrej atmosferze.  „Eliminacje są w zasadzie jedyną drogą na scenę Przystanku, więc z ufnością w nie weszliśmy. Są jasne i konkretne zasady. Jury kieruje się swoją konkretną wizją całości. Tym bardziej cieszy fakt, że jest nam wszystkim po drodze.” – mówił Agrest, wokalista Los Pierdols. „Zespoły, które dostały się do półfinałów, to same świetne kapele.” – dodał zespół Clock Machine.

Gosia Kaczmarek, prezes Fabryki Zespołów, organizator i jeden z jurorów Eliminacji, już nie może doczekać się koncertów. „Pierwszy etap Eliminacji to przesłuchiwanie płyt. Jednak koncerty to zupełnie coś innego. Co roku, półfinały stoją na wysokim poziomie i zawsze ktoś nas pozytywnie zaskakuje.” – powiedziała.  

Półfinały Eliminacji do Przystanku Woodstock są otwarte dla publiczności – koncerty rozpoczną się o godzinie 17.00, a wstęp będzie darmowy.

Następne koncerty półfinałowe odbędą się:

29 kwietnia – Poznań

13 maja – Olsztyn

20 maja – Warszawa

Polecane

Share This