Wardęga zarzuca Ekipie plagiat i hipokryzję. „Wydali praktycznie identyczny utwór, tyle że dodali jakieś stękanie”

"Wśród ośmiolatków Friz czy Wersow uchodzą za osoby kreatywne".


2021.07.28

opublikował:

Wardęga zarzuca Ekipie plagiat i hipokryzję. „Wydali praktycznie identyczny utwór, tyle że dodali jakieś stękanie”

fot. mat. pras.

Ogromna popularność Ekipy musi ciągnąć za sobą kontrowersje. Premierze albumu „Sezon 3” towarzyszyły komentarze, w których Friza i jego kompanów oskarżano o naciąganie słuchaczy i dodawanie do preorderu bonusów kupionych za nieduże pieniądze na AliExpress. Sylwester Wardęga zwraca uwagę na inny temat, zarzucając Ekipie plagiat. Twórca zestawił w swoim nowym singlu „Shadow”, jeden z bonusów zawartych na edycji deluxe albumu „Sezon 3” oraz „Opasne Frekvencije” serbskiego artysty Zyce, pokazując, że w niektórych miejscach nagrania brzmią identycznie. – Wydali praktycznie identyczny utwór, tyle że dodali jakieś stękanie – komentuje Wardęga.

Niewiarygodne, wycięli fragment mojego utworu i wykorzystali jako swój. Prędzej czy później YouTube to zablokuje. YouTube powinien usunąć ten utwór – ocenia sytuację Zyce.

W materiale opublikowanym na swoim kanale Wardęga zarzuca Ekipie nie tylko plagiat utworu, ale także pomysłów na filmy.

Każdy bardziej ogarnięty internauta ma świadomość, że Ekipa kopiuje swoje pomysły z zachodu. Odbiorcami Ekipy są głównie dzieciaki, które nie odkryły jeszcze Mr. Beasta czy Logana Paula, bo dopiero uczą się angielskiego. Dzięki temu wśród ośmiolatków Friz czy Wersow uchodzą za osoby kreatywne. Jeśli branie pomysłów z zagranicy działa, to czemu nie zrobić tego samego z muzyką – drwi Wardęga.

Poniżej znajdziecie oba utwory. Ich fragmenty pojawiają się także w materiale Wardęgi.

Polecane

Share This