Warsaw Music Week zagości w Niebie

7. edycja imprezy już wkrótce.


2016.10.22

opublikował:

Warsaw Music Week zagości w Niebie

Warsaw Music Week powstał w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music Productions z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa w okresie starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. I choć tytuł trafił w ręce innego miasta, Warszawa zyskała nowy festiwal, który w tym roku będzie miał już 7. edycję. W 2012 roku Warsaw Music Week zapoczątkowała program showcase’owy, stając się pierwszym showcase’owym festiwalem w Polsce, na którym prezentują się zarówno debiutanci jak i młodzi artyści z Polski i Europy. WMW zagości w Niebie na dwa wieczory:

 27/10 Showcase Requiem Records – wytwórnia z 20-letnim stażem po raz pierwszy wystawi swoich podopiecznych na Warsaw Music Week. Tego wieczoru wystąpią czterej artyści wyznaczający główny nurt label’u. Koncerty uświetni giełda płyt oraz historia wytwórni zaprezentowana na wielu metrach plansz. Requiem Records stanowi pomost między epokami i stylami w polskiej muzyce alternatywnej.

 29/10 Showcase Premiera Gooral – Gooral, czyli Mateusz Górny, to urodzony 
w Bielsku-Białej producent muzyczny, który zasłynął dzięki oryginalnemu łączeniu muzyki elektronicznej, drum’n’bass i dubstepu z etniczną muzyką góralską. W ramach WMW odbędzie się premierowy koncert najnowszego, 3. albumu artysty, zatytułowanego KHABAYA(خبايا). Do projektu zaproszona została m.in. Adrianna, której wokal można usłyszeć na pierwszym singlu KHABAYA, zapowiadającym płytę. Na albumie i koncercie zaśpiewają również Bajka (Anna Antonik) oraz Kamer (Maciej Szymonowicz) – współtwórca składu Psio Crew. Na perkusji zagra Krzysztof Dziedzic założyciel Polishdrummers, perkusista równie wszechstronny jak doświadczony.

✶✶✶

NIEBO – starsza niż ziemia przestrzeń, od kwietnia z filią na Nowym Świecie 21 – przestrzeń wielowymiarowa dla wszystkich ceniących dobrą muzykę, rozrywkę, inspirujące wydarzenia, luz 
i swobodę. Tu łączy się szalone  życie nocne ze sztuką i kulturą kawiarnianą. NIEBO w Warszawie.

 

 

Polecane

Share This