WdoWa szykuje nową EP-kę


2013.11.08

opublikował:

WdoWa szykuje nową EP-kę

Po wyprzedzającym czas „Superextra”, dziesiątkach gościnnych nagrań oraz kilku singlach popartych teledyskami, które ukazały się w tym roku, Wdowa wchodzi do studia aby zarejestrować „Listopad EP”. Poniżej obszerna informacja dotycząca tego mini-albumu od samej autorki.

{reklama-hh}

WdoWa: „Listopad EP” to wydawnictwo planowane przeze mnie od lat wielu. Myśli niespokojne wreszcie udało się okiełznać i przełożyć na sześć utworów. Wersy przesiąknięte listopadowym zwątpieniem ukażą Wam WdoWę, której nie mieliście nigdy okazji poznać.

Deszczowy, melancholijny, a niekiedy gniewny klimat, w który postaram się Was wprowadzić, to tak naprawdę podróż w głąb mojej duszy. Nie spodziewajcie się braggadocio lub punktowania słabości polskiej rap-gry. Na tej EP-ce nie usłyszycie o kobietach i ich wizji świata. Prawdę mówiąc usłyszycie tylko to, co zostaje we mnie, gdy wymiotę okruchy powierzchownej codzienności. Dla wielu może to być szokujące, wielu w to nie uwierzy, ale ja jestem naprawdę tym wszystkim, co widzieliście i mam w sobie jeszcze więcej, tylko czasem boję się Waszych reakcji.

Po raz pierwszy w mojej muzycznej historii album został w całości wyprodukowany przez jednego muzyka. Jest nim producent Fleczer, który uwiódł mnie różnorodnością muzyczną i jednocześnie spójnością brzmieniową. Niemal każdy zaproponowany przez niego bit odpowiadał moim gustom. Od razu zaakceptowałam zaaranżowane przez niego utwory. Trudno sklasyfikować brzmienie „Listopad EP”, bowiem Fleczer potrafi wykorzystać sample i wkomponować między nie nowoczesne dźwięki. Zakochałam się w jego produkcjach i gdy je usłyszałam uznałam, że wieloletnia koncepcja znalazła wreszcie godnego partnera – wykonawcę. Gościnnie na płycie pojawia się jedynie DJ Spox. Gdy napisałam utwór, po prostu wiedziałam, że muszą znaleźć się w nim cuty, a jeśli cuty mają podsumowywać utwór, prowadzić dialog ze zwrotkami, a przy tym brzmieć dynamicznie, to musi ktoś, kto czuje, co robi. Doświadczony DJ, który posiada wiedzę o korzeniach i wie, że jego udział to nie tylko skrecze, które „akurat pasują w tempo”, ale też nadanie piosence odpowiedniego feelingu.

Za miks muzyki odpowiada Fleczer, miks wokali to praca Szoguna, zaś wszystko to spiął w całość i zmasterował legendarny Mikołaj „Noon” Bugajak.

Dokładna data premiery i więcej szczegółów już wkrótce.

Polecane

Share This