Wice Wersa już w sobotę zagra w Warszawie

Druga impreza z cyklu "Wielkie Joł jest imprezka".


2011.08.26

opublikował:

Wice Wersa już w sobotę zagra w Warszawie

Tym razem przy Wawelskiej 5 zagrają reprezentanci WJ z Wrocławia – Wice Wersa, jako support wystąpi jeden z najlepiej zapowiadających się młodych polskich raperów – B.R.O., a o dobór najlepszej muzyki w czasie afterparty zadba niepowtarzalny dj Tuniziano. A to wszystko już w najbliższą sobotę (27 sierpnia)

Wice Wersa to wrocławska formacja pochodząca z dzielnicy Krzyki, będąca prekursorem rapu na swoim osiedlu „Borek”. Stamtąd pochodzą jego członkowie: Radio i Dogas. Pod wspólną banderą nagrywają od 2002 roku, choć każdy z nich swoją przygodę z rapem rozpoczął dużo wcześniej. Owocem ich początkowej działalności była EPka zatytułowana „Krzyki”.

Zespół Wice Wersa pochodzi z dzielnicy Krzyki, będąca prekursorem rapu na swoim osiedlu „Borek”. Stamtąd pochodzą jego członkowie: Radio i Dogas. Pod wspólną banderą nagrywają od 2002 roku, choć każdy z nich swoją przygodę z rapem rozpoczął dużo wcześniej. Owocem ich początkowej działalności była EPka zatytułowana „Krzyki”.

Wraz z Kingsajz/PGS tworzyli wówczas skład koncertowy o nazwie Chillout Familija, z którym zagrali kilkadziesiąt koncertów. W roku 2006 nawiązali kontakt z producentem z Hamburga – Flashgordonem, a wynikiem tej koneksji była płyta „Poniekąd Skądinąd” wypuszczona pod koniec 2007 roku. Nowoczesne brzmienia i różnorodność tematyki utworów dały oryginalnie skompilowany krążek uzyskując nieprzeciętny całokształt projektu. Verte przygodę z rapem rozpaczął jeszcze w latach 90`, jest także członkiem formacji Kasta Skład, pojawiał sie miedzy innymi na kultowych już składankach Kodex`u, płycie Tymona, ścieżce dźwiękowej do filmu „Klatka” oraz na płytach Kasta Składu. Do zespołu Wice Wersa dołaczył w 2008 roku.

W skład zespołu wchodzi również nadworny producent GPD aka GRAND PAPA DZIAD, który jest uzdolnionym multi-instrumentalistą. GPD to wszechstronny w stylach muzyk o szerokim spektrum możliwości. Kolejna postać w zespole to DJ Reallly, na którego barkach spoczywają wszelkie sprawy związane z adapterami, winylami i graniem koncertów. Zajmuje się również wszelkimi sprawami związanymi z riderem technicznym odnośnie wymagań sprzętowych związanych z graniem koncertów.

Wice Wersa w swoich tekstach niejednokrotnie odnosi się do ideologii związanej po części z „taoistycznym” spojrzeniem na świat. Ideą istnienia zespołu zawsze było zestawianie kontrastów codzienności i przekładanie skrajności rzeczywistości na muzykę, którą tworzą, nadając jej niekonwencjonalny, świeży format oraz starając się uniknąć zaszufladkowania w określonych stylach.

Polecane

Share This