Wielcy jazzu już jutro na Torwarze

50. rocznica "Kind Of Blue"


2009.11.03

opublikował:

Wielcy jazzu już jutro na Torwarze

Przypomnijmy: takiego wieczoru koncertowego nie było w Warszawie od lat. Ale jakby mogło być inaczej skoro osobą zwieńczającą dzieło jest najważniejsza i najbardziej rozpoznawalna postać jazzu – jego ikona MILES DAVIS.

Już jutro na Warszawskim Torwarze odbędzie się koncert poświęcony 50 rocznicy powstania płyty „Kind Of Blue”. Wystąpią na nim absolutne gwiazdy współczesnej muzyki jazzowej.

Wieczór rozpocznie koncert WAYNE`A SHORTER`A, który wystąpi w towarzystwie śmietanki instrumentalistów: Brian Blade, John Patitucci, Danilo Perez to nazwiska, kktórych nie trzeba przedstawiać nikomu.

Drugi na scenie pojawi się MARCUS MILLER. Muzyk ten będący twórcą powrotu Milesa Davisa na scenę w latach osiemdziesiątych, oraz producentem z ostatniego okresu twórczości Milesa, czyli płyt TUTU, AMANDLA czy MUSIC FOR SIESTA. Marcus zaprezentuje muzykę z płyty TUTU, a na scenie będzie mu towarzyszył Christian Scott objawienie na amerykańskiej scenie – trębacz który wstrząsnął współczesnym rynkiem jazzowym.

Wieczór zamknie jedyny żyjący członek składu nagrywającego „KIND OF BLUE” – album przełomowy dla historii jazzu, obchodzący w tym roku pięćdziesięciolecie powstania – JIMMY COBB. JIMMY COBB wystąpi w otoczeniu gwiazd i zaprezentuje materiał – hołd dla płyty Milesa Davisa – KIND OF BLUE.

Bilety na koncert w cenie 250 PLN, 150, PLN, 50 PLN do nabycia na stronie organizatora www.adamiakjazz.pl, www.ticketpro.pl, www.shortcut.pl, www.bileteria.pl

Dodatkowe informacje pod numerem (22) 890 90 90.

Polecane

Share This