Wielki sukces pierwszego ON AIR Festivalu. Znamy już datę 2. edycji


2022.09.12

opublikował:

Wielki sukces pierwszego ON AIR Festivalu. Znamy już datę 2. edycji

fot. mat. pras.

Na scenie debiutującego festiwalu o charakterze miejskim – ON AIR Festivalu – wystąpili m.in.: Celeste, The Comet Is Coming, Faouzia, Röyksopp, Tash Sultana, Polo & Pan, Alexandra Savior, Artur Rojek, Ralph Kaminski, Kaśka Sochacka i inni. Liczba przybyłych festiwalowiczów i świetne recenzje zwiastują, że ON AIR Festival stanie się mocnym punktem na mapie polskich festiwali muzycznych.

Goście wydarzenia przez dwa festiwalowe dni, 9 i 10 września, mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć na żywo alternatywnych artystów światowego formatu i ulubionych polskich wykonawców. W pamięci festiwalowiczów na długo pozostanie spektakularny występ australijskiej grupy Tame Impala, która dzięki efektom specjalnym zahipnotyzowała publiczność na Lotnisku Bemowo. The Kooks swoim koncertem rozgrzali MAIN STAGE do czerwoności, zapewniając wszystkim wspaniałą rozrywkę i najwyższej jakości wrażenia muzyczne.

Multiinstrumentalistka Tash Sultana swoimi umiejętnościami wokalno-muzycznymi porwała publiczność spragnioną atmosfery festiwalowego lata. Wszechstronność muzyczna wraz z ujmującą charyzmą zjednały artystce nowych fanów, a stałych wielbicieli zachęciły do dalszego śledzenia jej kariery. Zarówno wyczekiwana Jorja Smith, jak i magnetyczna Celeste zaprezentowały wielką klasę muzyczną. Podczas ich występów nie zabrakło jazzowych, poruszających ballad, ale także energetycznych utworów, które rozkołysały publiczność pod MAIN STAGE. Wielkim zaskoczeniem był występ Jamiego xx, znanego z grupy The xx. W swoim dj-skim secie zaproponował różnorodny repertuar, w którym nie zabrakło m.in. autorskiej propozycji piosenki… “Vamos A La Playa”.

TENT STAGE poziomem muzycznym i temperaturą na widowni dotrzymywał kroku wykonaniom na MAIN STAGE. Brawurowe występy oddali Röyksopp dj set, Faouzia, Alexandra Savior, Baasch, Otsochodzi, Rubens i Tymek. Kończący festiwal koncert Polo & Pan nie pozwolił rozgrzanej publiczności zwolnić tempa. Za pomocą unikatowej twórczości zespół zachęcał do tańca i dostarczał tak solidną dawkę artystycznych wrażeń, że trudno będzie zapomnieć o tym francuskim duecie. W swoje muzyczne rewiry ON AIR-ową publiczność zabrała londyńska grupa The Comet Is Coming, która łączy elementy jazzu, elektroniki, funku i psychodelicznego rocka. Już niedługo powrócą do Polski z czterema koncertami: w Poznaniu (Tama, 2 listopada), Wrocławiu (Zaklęte Rewiry, 3 listopada), Krakowie (Hype Park, 4 listopada) i Warszawie (Praga Centrum, 5 listopada).

ON AIR obfitował w muzyczne wzruszenia, których dostarczali nie tylko zagraniczni wykonawcy, ale i rodzimi artyści. Widowiskowym spektaklem muzycznym okazał się “Bal u Rafała”, który zgromadził pod sceną tłumy. Ralph Kaminski oczarował festiwalowiczów nie tylko niepowtarzalnym klimatem, który łączył w sobie zabawę z nostalgią, ale również “kosmiczną” energią, mądrością tekstów, dopracowaną choreografią i talentem wokalnym. Artur Rojek jako jeden z pierwszych występujących rozgrzał MAIN STAGE dla pozostałych wykonawców i kolejny raz udowodnił, że w pełni zasługuje na tytuł króla polskiej alternatywy. Kaśka Sochacka urzekła zgromadzoną pod sceną widownię w drugi dzień festiwalu poruszającym głosem w kombinacji z poetyckimi tekstami.

Oprócz wspaniałych występów na MAIN STAGE i TENT STAGE, festiwalowicze mogli korzystać z muzycznych wrażeń dostarczonych przez GATE STAGE by Praga Centrum. W podróż poprzez różne gatunki elektroniki ON AIR-ową publikę zabrali tacy artyści, jak m.in.: Skarby, Sarapata czy Pham.

Pierwszy ON AIR Festival zaskoczył przybyłych gości nietypowym miasteczkiem festiwalowym, w którym główną atrakcją było… wesołe miasteczko! W specjalnej strefie na festiwalowiczów czekały autodrony, młyn, karuzele weneckie i wiele więcej. Miasteczko, które cieszyło się ogromnym powodzeniem, będzie stałym elementem festiwalu rozbudowywanym podczas kolejnych odsłon wakacyjnej imprezy. Tradycyjnie nie zabrakło rozmaitych foodtracków z pysznym jedzeniem, neonowych dekoracji i barwnych świateł, które zamieniły teren wydarzenia w magiczne miasteczko.

Takiego zakończenia festiwalowego lata nikt się nie spodziewał, jednak za sprawą wybitnych artystów, wakacyjnej atmosfery i klimatycznych atrakcji, ON AIR Festival już teraz zaznaczył swoją obecność na mapie muzycznych wydarzeń – a to dopiero początek.

2. edycja ON AIR Festivalu odbędzie się 8-9 września 2023 na Lotnisku Bemowo w Warszawie. FAN TIXY będą dostępne do zakupienia już niebawem na onairfestival.pl. https://onairfestival.pl

Polecane

Share This