„Wielkie koncerny traktują nas jak producentów chipsów” – Bilon tłumaczy, dlaczego jego płyty nie znajdziemy w sieciówkach


2015.05.30

opublikował:

„Wielkie koncerny traktują nas jak producentów chipsów” – Bilon tłumaczy, dlaczego jego płyty nie znajdziemy w sieciówkach

Jutro oficjalna premiera solowego albumu Bilona „3 x Nie”. Płyta będzie dostępna w lokalnych skateshopach, w Hempszopach i na Hempszop.pl. Nie znajdziecie jej natomiast w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt etc. Bilon tłumaczy powody swojej decyzji w specjalnym oświadczeniu. Oto jego treść:


Niebawem premiera mojego pierwszego solowego albumu. Jest to dla mnie wielkie wyzwanie w życiu artystycznym, jak i prywatnym. Przygotowując się do tego obserwowałem drogę, którą podąża hip-hop i porównałem to z ideą przyświecającą mojemu podejściu do tego ruchu.

Nowoczesność otwiera nam szereg dróg, do których kiedyś nie mieliśmy dostępu. Sprawia ona, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Internet i korporacje dają nam wszystko na tacy, dzięki czemu wartość „mentalna” samego towaru maleje. Podawany masowo staje się niewidoczny, niedoceniany i nieprzygotowany kupującemu tak starannie, jak przy podejściu indywidualnym. Każdy z nas robi zakupy w wielkich marketach, jednocześnie żałując, że osiedlowe sklepy zostały przez te markety wchłonięte, pozbawiając je racji bytu.

Jestem pasjonatem muzyki. Szanuje ją. Ona była przy mnie w najcięższych chwilach. Gdy idę do sklepu zakupić CD, to nie chcę tego robić w supermarkecie, ponieważ nie wziąłem koparki, by nabrać tonę piachu, tylko przyszedłem zapłacić za czyjąś twórczość.

Wybieram drogę małych sklepów, gdzie słuchacz przyjdzie z szacunku do artysty, a nie po prezent dla ciotki.

Wielkie koncerny traktują nas jak producentów chipsów, które trzeba sprzedać i zamówić więcej, sprzedać – zamówić. Mówię temu NIE! 3 x NIE! Muzyka uczy i wychowuje, bawi i klepie po plecach. Jest niczym książka, należy się jej szacunek.

Zapraszam innych artystów do przyłączenia się do tej akcji. Mówię tu o wszystkich gatunkach muzycznych. W odróżnieniu od korporacji mamy dusze, które nie są sprzedajne.

Razem możemy więcej!

3 x NIE!

Polecane

Share This