„Wielkie plany a tymczasem odchodzisz w niebyt” – Peja wspomina legendy

Nowy klip z udziałem zagranicznych gości już w sieci.


2021.07.10

opublikował:

„Wielkie plany a tymczasem odchodzisz w niebyt” – Peja wspomina legendy

fot. kadr z wideo

W sieci pojawił się klip do kolejnego singla promującego „Ricardo”. Tym razem Peja wytypował do promocji krążka kawałek „Wszyscy umrzemy”, w którym pojawili się zagraniczni goście – Perro ZW i Shazaam. Wideo jest pełne odniesień do zmarłych artystów – zarówno raperów jak choćby DMX, 2Pac czy Nipsey Hussle, jak i reprezentantów innych gatunków – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Krawczyka czy Johna Lennona.

Choć Peja i Magiera wydali „Ricardo” wiosną, artyści pracują już nad następcą tego krążka. Pod koniec czerwca Peja zdradził, że nowy album otrzymał tytuł „Resentyment”, co jest czytelnym nawiązaniem do jego starszych wydawnictw – „Remisji i „Reedukacji”. Krążek ma się pojawić na rynku po wakacjach.

Peja o oldschoolu: „Nigdy nie robiłem tego typu muzyki”

Weteran rodzimej sceny uchodzi w opinii fanów za ikonę starej szkoły rapu w Polsce, mimo iż na na koncie także nowocześniejsze kawałki i nie stroni od współpracy z młodymi graczami. Peja nie rozpatruje siebie jednak w kategorii oldschoolowca, ponieważ jak wyjaśnia – muzyka, którą nagrywa, nie mieści się w jego pojmowaniu starej szkoły.

Dla mnie definicja oldschoolu kończy się w roku 1986. Zatem nigdy nie robiłem tego typu muzyki – skomentował niedawno artysta.

Polecane

Share This