Wielkie wyróżnienie Jazz Bandu Młynarskiego i Maseckiego

Platynowa Płyta dla płyty "Noc w wielkim mieście".


2018.08.19

opublikował:

Wielkie wyróżnienie Jazz Bandu Młynarskiego i Maseckiego

foto: Kobas Laksa

Wielkie wyróżnienie dla Jazz Bandu Marcina Maseckiego i Jana Młynarskiego. Ich album „Noc w wielkim mieście” właśnie zdobył Platynową Płytę. Oznacza to, że płyta sprzedała się w liczbie co najmniej 30 tys. egzemplarzy.

„Noc w wielkim mieście” jest reinterpretacją przedwojennych klasyków jazzowych. Płyta spotkała się ze znakomitym odbiorem słuchaczy i krytyków muzycznych.

Dziękujemy Wam Nasi Kochani Słuchacze za takie przyjęcie naszej twórczości. „Noc W Wielkim Mieście” jest platynowa!!! Do zobaczenia i usłyszenia na koncertach. #jazzbandmłynarskimasecki – napisano na fanpage’u grupy.

Płyta o tym, jak jazz i swing wyszły z knajpy na ulicę.

No i wreszcie wokal – absolutne mistrzostwo świata! Czyli wspaniałe śpiewanie Janka Młynarskiego w „archaicznym” stylu, tą jakby „warsiawsko”-kresową frazą, którą znamy z przedwojennych filmów z Adolfem Dymszą i Egueniuszem Bodo. A że Młynarski Junior ma ucho do takiej melodyki (vide Warszawska Orkiestra Sentymentalna), to kiedy słucham jego melodeklamacji (czyżby pierwociny „scatowania”?) w „Czarnej kawie”, to w jednej chwili oczami (uszami?) wyobraźni przenoszę się na ulicę Warszawy sprzed niespełna stu lat – pisał w swojej recenzji Artur Szklarczyk.

Jazz Band Młynarski-Masecki interpretuje piosenki Mieczysława Fogga

“Fogg – pieśniarz Warszawy” to tytuł płyty, na której znajdą się utwory Mieczysława Fogga 
w interpretacji zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis. Album ukazał się 
27 lipca w ramach corocznego cyklu Pamiętamy’44 i obchodów 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia odbędzie się także uroczysty koncert prezentujący zarejestrowany materiał. Organizatorem wydarzenia i wydawcą płyty jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a współwydawcą Wydawnictwo Agora.

“Fogg – pieśniarz Warszawy” w wykonaniu zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis, to kolejny projekt muzyczny organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego, który w wartościowy i ambitny sposób podejmuje temat historii XX-wiecznej Warszawy i Powstania Warszawskiego. Na płycie znalazło się 
14 piosenek Mieczysława Fogga, prezentujących twórczość artysty z wszystkich okresów jego wieloletniej kariery.

Polecane

Share This