Jak wielu czarnoskórych musi zginąć, by doszło do zmian? Miguel zarzuca policji brutalność i płacze na scenie

Artysta opublikował wersję demo nowego utworu.


2016.07.11

opublikował:

Jak wielu czarnoskórych musi zginąć, by doszło do zmian? Miguel zarzuca policji brutalność i płacze na scenie

Miguel dołączył do grona artystów, którzy zdecydowali się zareagować na tragedie, do których doszło przed kilkoma dniami w Stanach. Przypomnijmy – we wtorek w stanie Luizjana policjant zastrzelił czarnoskórego sprzedawcę płyt CD, dzień później podobne wydarzenie miało miejsce w Minnesocie.

Artysta opublikował wersję demo utworu „How Many”, w którym śpiewa: „Jak wiele czarnych istnień potrzeba, by pobudzić zmiany?”. Artysta zdradził, że napisał piosenkę w piątek między 4 a 7 rano w pokoju hotelowym w Londynie. Artysta obiecał jednocześnie, że w najbliższych tygodniach będzie uaktualniał utwór.

W piątkowy wieczór Miguel był jedną z gwiazd odbywającego się w Londynie festiwalu Wireless. W trakcie koncertu artysta wygłosił pełne emocji przemówienie, w którym mówił, m.in. że nie zgadza się na brutalne działania policji i ostrzegał przed tym, jak obecna sytuacja może wpłynąć na przyszłe pokolenia. Tym razem nie możemy pozwolić, by to ucichło. Nasze dzieci odziedziczą ten świat po naszym odejściu. Co im zostawimy? Co możemy teraz dla nich zrobić? Nie jutro, teraz! Nie mogłem spać dzisiejszej nocy – powiedział ocierając łzy Miguel. Tym razem nie możemy spocząć. Musimy coś zrobić. Musimy coś powiedzieć. Przepraszam, jeśli was pouczam, ale to prawda – dodał.

#Miguel breaks down on stage at #WirelessFestival addressing police brutality. pt. 1

Film zamieszczony przez użytkownika @utorlive

#Miguel breaks down on stage at #WirelessFestival addressing police brutality. pt. 2.

Film zamieszczony przez użytkownika @utorlive

{facebook}

 

Polecane

Share This