Wiemy już, kto będzie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji

Telewizja Polska ujawniła wyczekiwaną informację.


2024.02.19

opublikował:

Wiemy już, kto będzie reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji

fot. mat. pras.

Już w ubiegłym tygodniu do mediów przedostały się informacje, sugerujące, że jury wytypowane przez Telewizję Polską do wskazania reprezentanta naszego kraju w tegorocznym konkursie, podjęło decyzję. Komisja miała zapoznać się z ponad 200 nadesłanymi propozycjami. Wówczas nie ujawniono jednak ani tego, kto zyskał uznanie, ani tego, kto wchodzi w skład komisji.

Dziś wiemy już wszystko – w maju w Malmö Polskę reprezentować będzie LUNA z piosenką „The Tower”. Związana z Universalem artystka zdobyła najwięcej punktów jurorów, na podium znalazły się także piosenki „WITCH-ER Tarohoro” Justyny Steczkowskiej oraz na trzecim miejscu ex aequo utwory „Jesień – Tańcuj” soundtracku do „Chłopów” oraz „Midnight Dreamer” Marcina Maciejczaka.

O tym, że to właśnie Luna z piosenką „The Tower” będzie reprezentować Polskę podczas tegorocznej Eurowizji zdecydowała 5-osobowa Komisja Konkursowa w składzie: Piotr Klatt – dziennikarz muzyczny związany z Radiem Dla Ciebie i producent programów muzycznych, Łukasz Piter – Dyrektor Muzyczny Radia ZET, Michał Hańczak – dziennikarz muzyczny Radia Eska, Kasia Moś – wokalistka, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017 oraz Konrad Szczęsny – Prezes OGAE Polska.

Każdy z członków komisji, po przesłuchaniu i ocenieniu wszystkich zgłoszonych utworów, wskazał dziesięciu faworytów, którym przydzielił punkty w skali od 1 do 10. Piosenka Luny zebrała najwięcej, bo aż 34 punkty, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji i wygrywając krajowe preselekcje do 68. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Spełnia się moje wielkie marzenie – nie kryje emocji Luna. – Musiałam poczekać na dobry czas, aby móc spróbować je spełnić, ale oto jestem. Sama nie mogę jeszcze w to uwierzyć.

Polecane

Share This